Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:407996
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kā jau visi zinām ķīmiju var sadalīt divās lielās daļās - neorganiskajā un organiskajā ķīmijā. Runājot par kaučuku uzmanība ir jāpievērš organiskajai ķīmijai. Kaučuku izmantojam arī mūsu dzīvē, sākot ar ikdienu – mājsaimniecības precēs, apģērbos, apavos līdz pat plašākam mērogam – transportlīdzekļu riepām, medicīnā, elektrotehniskajā rūpniecībā, radio rūpniecībā, lidmašīnu un kuģu būve u.t.t. 
Protams ir arī negatīvās puses - riepām degot, rodas kaitīgais sēra dioksīds. Pilnīgi nesadedzis kaučuks veido savienojumus, kas ir bīstams elpošanas ceļiem, kairina gļotādas un var būt pat slimības cēlonis. Pēc svētkiem visi degšanas produkti atgriežas pie mums kā skābie lieti.

Dienvidamerikā indiāņi jau 11.gs. rituāla bumbas spēlei izmantoja kaučuka bumbas. Indiāņu valodā caoutechouc nozīmē koka asaras. Eiropā kaučuks nonāca pēc Kolumba ceļojuma uz Ameriku. Rūpnieciski dabisko kaučuku sāka izmantot Č. Makintošs 1839. gadā Anglijā, izgudrodams ūdennecaurlaidīgu audumu, no kura izgatavoja lietusmēteļus. Bijušajā Padomju Savienībā, kur ekonomiskās blokādes rezultātā nebija iespējams iebūt dabiskās izejvielas un ļoti aktuāla bija sintētiskā kaučuka ieguve, laikā no 1927. līdz 1932. gadam krievu zinātnieks S.Ļebedevs izstrādāja butadienkaučuka ieguves metodi, butadiēnu iegūstot no etilspirta.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1313715
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties