Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:986642
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.12.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tēmas virsraksts grāmatā ir attīstītie viduslaiki un krusta kari. Tēmā ir 8 apakšnodaļas, kur pirmās 5 vairāk koncentrējas uz viduslaiku valstisko sistēmu un dzīvesveidu, bet pēdējās trīs fokusējas uz vienu no svarīgākajiem viduslaiku notikumiem – krusta kariem.

Kas mainījās Rietumeiropas laukos 2.gadu tūkstoša sākumā – Beidzoties vikingu un ungāru sirojumiem/kariem, sākās patiesa tautu attīstība gan kūltūras ziņā, gan garīgi.
Kas bija viduslaiku pilsētas, kā tās radās un attīstijās – Zinātnieku domstarpības par pilsētu attīstību ir dažādas, bet Eiropas civilizācijas vienmēr koncentrējušās ap pilsētām un to veidošanās ir būtiska arī mūsdienu pilsētu attīstībā.
Feodālisms – Valstis attīstītajos viduslaikos tika decentralizētas, kas nozīmē, ka radās senjoru un vasaļu jeb feodālās attiecības – vara bija dalīta kā piramīdā ar personiskajām saistībām.
Kas bija raksturīgs attīstīto viduslaiku sabiedrībai – Pasaules uzskati daudz iekļāva reliģiju, bet sabiedrība bija dalīta trīs kārtās: lūdzējos, karotājos, strādātājos. 11.-13.gs šīs kārtas vēl nebija noslēgtas un cilvēki varēja tās mainīt, kas būtiski atšķiras no uzskatiem pēc 13.gs.
Valstu centralizācijas un parlamentārisma sākumi – Valstu apvienošana un sadrumstalošanās viduslaikos noteikti mijiedarbojās, bet par spīti visam, tas bija laiks, kad radās parlamenti un pirmās valstu centralizācijas ar jauniem likumiem.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1382546
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties