Tēmas virsraksts grāmatā ir attīstītie viduslaiki un krusta kari. Tēmā ir 8 apakšnodaļas, kur pirmās 5 vairāk koncentrējas uz viduslaiku valstisko sistēmu un dzīvesveidu, bet pēdējās trīs fokusējas uz vienu no svarīgākajiem viduslaiku notikumiem – krusta kariem.
Kas mainījās Rietumeiropas laukos 2.gadu tūkstoša sākumā – Beidzoties vikingu un ungāru sirojumiem/kariem, sākās patiesa tautu attīstība gan kūltūras ziņā, gan garīgi.
Kas bija viduslaiku pilsētas, kā tās radās un attīstijās – Zinātnieku domstarpības par pilsētu attīstību ir dažādas, bet Eiropas civilizācijas vienmēr koncentrējušās ap pilsētām un to veidošanās ir būtiska arī mūsdienu pilsētu attīstībā.
Feodālisms – Valstis attīstītajos viduslaikos tika decentralizētas, kas nozīmē, ka radās senjoru un vasaļu jeb feodālās attiecības – vara bija dalīta kā piramīdā ar personiskajām saistībām.
Kas bija raksturīgs attīstīto viduslaiku sabiedrībai – Pasaules uzskati daudz iekļāva reliģiju, bet sabiedrība bija dalīta trīs kārtās: lūdzējos, karotājos, strādātājos. 11.-13.gs šīs kārtas vēl nebija noslēgtas un cilvēki varēja tās mainīt, kas būtiski atšķiras no uzskatiem pēc 13.gs.
Valstu centralizācijas un parlamentārisma sākumi – Valstu apvienošana un sadrumstalošanās viduslaikos noteikti mijiedarbojās, bet par spīti visam, tas bija laiks, kad radās parlamenti un pirmās valstu centralizācijas ar jauniem likumiem.
…