Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:477250
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Prologs   
2.  Solārija izmantošanas vēsture   
3.  Apmeklētāju apmierinātība ar solārija rezultātu   
3.1.  Solārija apmēklētāju sadalījums pēc dzimuma   
4.  Solārija izmantošanas plusi   
5.  Solārija izmantošanas mīnusi   
Darba fragmentsAizvērt

Dzīvība uz zemes ir attīstījusies un noris saules starojuma ietekmē. Gaisma ir viens no vissenāk izmantojamajiem dabas faktoriem veselības saglabāšanā un dažādu slimību ārstēšanā, to, saules staru veidā lietoja jau antīkās Romas un Grieķijas laikos, ārstējot artrītu, ādas un svara problēmas. Saule stimulē garu un dvēseli, dāvina spēku un dzīvesprieku, labsajūtu un veselību. Pēdējo gadu laikā solārija apmeklējumi ir kļuvuši ļoti populāri, taču bieži vien apmeklētāji netiek pietiekami informēti par solārija iedarbību uz cilvēka organismu, par iespējamo negatīvo efektu, kā arī par lietošanas indikācijām, kontrindikācijām un par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem solārija lietotājiem. Pastāv uzskats, ka UV staru trūkums ir nelabvēlīgs, bet arī to pārmērīga uzņemšana ir kaitīga, tādēļ mūsdienu medicīnā izvērtējot ultravioleto staru nepieciešamību, tie, galvenokārt, solārija terapijas veidā tiek lietoti slimību primārā un sekundārā profilaksē. Savā darbā vēlējos apkopot literatūru un izpētīt to, kādēļ cilvēki apmeklē un lieto solārija procedūras. Viss augstāk minētais liecina par jautājuma aktualitāti, tādēļ arī izvēlējos šo tēmu.

Gaisma kā profilakses un terapijas līdzeklis ir bijusi zināma un ir populāra jau daudzu gadsimtu garumā. Senajā Romā pat iekārtoja speciālus laukumus - solārijus, un saules starojumu izmantoja norūdīšanas un fiziskās sagatavošanas pasākumos. Senie grieķi un ēģiptieši pielūdza saules dievus, un jau senie ārsti zināja par saules dziedējošo spēku. 18.gadsimta beigās Eiropā tika rekomendēta gaisa un saules terapija ļaundabīgu audzēju, tuberkulozes, rahīta un depresijas gadījumos. Jau 19.gadsimta beigās tika konstatētas galvenās gaismas staru īpašības: saules gaismai ir baktericīdas spējas; UVS stariem pēc to īpašībām ir dažāda iedarbība. Tad arī tika izveidota “ mākslīgā saule” – ārstnieciskās ultravioletās gaismas avots. Līdz ar gaismas terapijas pieejamību, dažkārt notika arī pārmērības tajā, taču gadu gaitā tika attīstīta tehnoloģija un padziļinājās cilvēku zināšanas, līdz ar to gaismas terapiju sāka pielietot daudzu citu slimību profilaksē un ārstēšanā. Latvijā solārijs ir pieejams jau 10 līdz 11 gadus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties