Islandieši
Islandes pamatiedzīvotāji (99% Islandieši). Runā Islandiešu valodā. Cēlušies no seno Skandināvu ieceļotājiem (9.-10gs no Norvēģijas), kam pievienojās arī ieceļotāji no seno skandināvu valdījumiem-Īrijas un Skotijas. Islandiešu nācija izveidojās 19.gs. Beigās. Islandieši ir saglabājušas daudzas tradīcijas un sadzīves īpatnības. Ticīgie – protestanti (luterieši). Galvenā nodarbošanās zvejniecība
klimats
Klimats: subartiskais jūras klimats. Vidējā janvāra temperatūra ir -1ºC, vidējā jūlija temperatūra ir +15ºC. Pateicoties Golfa straumei klimats ir ievērojami maigāks, bet ļoti vējains. Vidējais nokrišņu daudzums ir no 500 - 4000 mm gadā. Visas vasaras garumā Islandē ir novērojamas tā sauktās „baltās naktis”, kad saule lec plkst. 2.54 un noriet plkst. 24.02. Savukārt decembris ir vistumšākais mēnesis kad saule parādās tikai uz 5 stundām.
Ģeogrāfiskais stāvoklis
Valsts atrodas uz salas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā, starp 63. un 67. platuma grādiem. 300 km uz austrumiem no Grenlandes un 100 km uz rietumiem no Norvēģijas. Reljefa pamatā ir vulkānisks plato ar virsotnēm līdz 2 km v.j.l. Valstī ir daudzi darbojošies vulkāni, geizeri, karstie avoti. Salas krasti ir ļoti izroboti, 10% teritorijas aizņem ledāji. 25% teritorijas aizņem zemienes pārējo daļu bazalta plato, kura paceļas kalnu masīvi un vulkāni.…