Sākumskolas bērnu attīstības robežas nosaka bērna individuālās attīstības līmenis un īpatnības. Iestājoties skolā, bērni un skolotāji var sastapties ar vairākām problēmām: bērniem ir atšķirīgas gatavības pakāpes skolai, nesagatavotība jaunajai psiholoģiskajai lomai, atšķirīga motivācija iet skolā, dažāds prasmju un iemaņu, kā arī dotību līmenis.Saskarsmē par galveno autoritāti kļūst skolotājs, šī perioda beigās – vienaudži.Sākumskolā bērnam izveidojas pašvērtējums.
Pieauguši veltī lielas pūles, lai bērnus iemācītu iekļauties režīmā, turēt lietas kārtībā, pabeigt uzdevumu līdz galam utt.
2.slaids (izziņas attīstība) Nostiprinās uztveres, uzmanības, atmiņas, iztēles, domāšanas un runas procesi. No dabiskās spontanitātes izzziņas procesi pamazām piemērojas sociālajām ievirzēm, normām un etaloniem.No izziņa procesiem dominē iztēle.
3.slaids (Domāšana)
• Notiek strauja prāta un intelekta attīstība.
• Domāšana attīstās no uzskatāmi konkrētās uz abstrakti loģisko. Būtiski ir iemācīt bērnam meklēt loģiskās kopsakarības starp informācijas vienībām, salīdzinot, atrodot līdzīgās un atšķirīgās pazīmes, nosaukt jēdzienus, kas attiecināmi uz lietām. Lai izprastu lietu būtību, vajadzīgi uzskates materiāli (aptaustīt, redzēt, sadzirdēt, nogaršot).
…