Secinājumi
Elīna iet bērnudārzā no div ar pus gadu vecuma, aug pilnā ģimenē, ģimenē ir 2 bērni. Viņa ir aktīva, dzīvespriecīga, patstāvīga un komunikābla, viņai ir ļoti interesanti bērnudārzā, kopa ar citiem bērniem un audzinātajām.
Teikuma veidošanas prasmes ir labas. Biežāk veido vienkāršus teikumu, nekā saliktus. Ta viņai ir vieglāk izteikt sāvas domas. Vārdu krājums atbilst vecumam.
Dažreiz neizrunā burtu R, īpaši kad veido patstāvīgu emocionalu stāstījumu.
Skaņas vārda sākuma saklausa labi, patskaņus nosauc pareizi, pareizi atkārto arī zilbes. Viegi izmanto izskaņas un vido mīļvārdus, spējs vispārināt priekšmetu nosaukumus, locījumus lieto pareizi. Sarunvalodā lieto prievārdus. Izrunājot daudzzilbju vārdus dažreiz bija problēmas ar O un R skaņu izrunu. Elīnai ir ļoti labi attīstīta loģiskā domāšana, spēlē „izslēdz ceturto lieku” viņa bez problēmam atrada liekus priekšmetus, kā arī varēja paskaidrot, kāpēc viņa tā domā
Stāstījuma runas prasme ir attīstīta, runa ir sakarīga.
Plaknē orientējās vidēji labi. Atpazīst augšējo un apakšējo stūri, bet vienu reizi sajauca augšējo labo ar augšējo kreisu stūri, kaut problēmu ar kreisās un labās ķermeņa daļas atpazīšanu nav, un jēdzienu „pa labi” un „pa kreizi” viņa pilnībā izprot, kā arī pozīciju maiņa notiek bez problēmām.
Ir redzams, ka ar bērnu strādā arī mājās, lasa pasakas un dzējoļus.°
Inetelektuālās spējas un spējas orientēties telpā un plaknē atbilst vecumposmam.
Darba beigās es varu sevināt, ka Elīnai nav fonētiski fonemātisko traucejumu, ne leksisko ne gramatisko traucējumu. Un logopēdiskā palīdzība viņai nav nepieciešama, jo viņas prasmes atbilst vecumposmam, kurā Elīna atrodas.
…