Kamčatka
Tas izveidots, apvienojot Korjaku autonomo apvidu ar Kamčatkas apgabalu 2007. gada 1. jūlijā. Tas robežojas ar Magadanas apgabalu ziemeļrietumos un Čukotku ziemeļos. Kamčatku no visām pārējām pusēm aptver Klusais okeāns.
Kamčatka ir vulkānu un geizeru zeme. Kamčatkas pussala atrodas tuvāk Losandželosai nekā Maskavai ir sasniedzama tikai ar gaisa transportu, un tā ir viena no vulkāniskākajām vietām uz pasaules. Teritorija bija slēgta, jo kalpoja militāriem mērķiem, un joprojām pusi no pussalas teritorijas kontrolē armija. Tūristiem, arī ārzemniekiem, tiek piedāvāts apskatīt vulkānus, karstos avotus, Geizeru ieleju. Zvejnieki brauc ķert lašus, mednieki medīt lāčus, zinātnieki tur ierodas veikt pētījumus, alpīnisti izmēģina jaunus maršrutus.
Kamčatkas teritorijā ir 3 federālie dabas rezervāti, 17 dabas aizsardzības vietas, 169 unikālas vietas, iekļaujot arhitektūru un 5 dabas parkus. Aptuveni 18 % Kamčatkas teritorijas ir aizsargājama, tajā pašā laikā 5 speciālas dabas vietas ir UNESCO mantojuma sarakstā.
Kamčatka ir viena no Krievijas bagātākajām minerālu resursu provincēm.
Heli- ski sezona
Kamčatkas ziemeļos ir iespējams iepazīties ne tikai ar briežiem un Geizeru ieleju, bet arī doties aizraujošos nobraucienos no vulkānu krāteriem. No novembra beigām līdz maija sākumam Kamčatkā ilgst heli-ski sezona (brīvi nobraucieni no kalniem). Šī sporta veida atšķirība ir tā, ka dod iespēju slēpotājam brīvi pārvietoties – „kur acis rāda”. Slēpotāji augšā uz vulkānu krāteriem (gan snaudošiem, gan darbojošiem) tiek nogādāti ar helihopteriem. Pagaidām šāda veida izklaide nav pieejama nekur citur pasaulē.…