GPS Vēsture
1957. gads – Padomju Savienība palaiž pirmo mākslīgo zemes pavadoni Sputņik. Zinātnieki (Stenforda universitātē) ievēroja, ka pavadoņa atrašanās vietu var noteikt pēc tā radiosignāla. Tātad, zinot pavadoņa orbītas parametrus, uztvērēja atrašanās vietu var noteikt pēc pavadoņa radiosignāla.
1964. gads – ASV palaiž uz Zemes mākslīgajiem pavadoņiem balstītu navigācijas sistēmu Transit. Pozīcijas noteikšanai bija nepieciešamas 15 minūtes, kuru laikā bija aizliegts pārvietoties, un tā izmantoja tikai vienu pavadoni.
1967. gada 31. maijā palaiž Zemes mākslīgo pavadoni TIMATION I ar iebūvētu atompulksteni, kas pārraida katra signāla raidīšanas laiku un tādējādi būtiski uzlabo sistēmu Transit. Tās lietotājiem vairs nebija jābūt stacionāriem, lai noteiktu savu atrašanās pozīciju.
GPS Vēsture
1973. gada decembris – tiek apstiprināts GPS projekta pieteikums un sākas pētniecības darbi.
1978. gada 22. februāris – pirmā Zemes mākslīgā GPS pavadoņa palaišana orbītā. Nākamo divu gadu laikā tiek palaisti pavisam seši pavadoņi. Sistēmu nosauc par NAVSTAR.
1982.–1993. gads – Padomju Savienība palaiž orbitā GLONASS sistēmas pavadoņus. GLONASS sistēma darbojas līdzīgi GPS NAVSTAR sistēmai, tikai GLONASS satur 24 pavadoņus trīs plaknēs (pa astoņiem pavadoņiem katrā).
1986.–1989. gads – kosmiskā kuģa Čallendžer katastrofa un tai sekojošā pauze kosmisko objektu palaišanā.
1989. gads – Zemes mākslīgo pavadoņu palaišanas programmas atjaunošana un GPS pavadoņu zvaigznāja izmaiņas. Tiek palaisti 24 Zemes mākslīgie GPS pavadoņi.
GPS Vēsture
1989. gads – Magellan Corporation sāk ražot pirmo rokā turamo portatīvo GPS uztvērēju civiliem mērķiem.
1991. gada janvāris – ASV izmanto GPS militāriem mērķiem karadarbības operācijā Tuksneša vētra (Desert Storm).
1992. gada maijs – divi vīrieši ielaužas Rockwell International teritorijā un ar cirvi uzbrūk pavadonim NAVSTART SV 33, kas vēl nav palaists. Tādā veidā šie aktīvisti protestē pret to, ka atomzemūdenes Trident izmanto GPS militāriem mērķiem. Dažus gadus vēlāk pavadonis tiek pārbūvēts un palaists orbītā.
2000. gada 2. maijs – ar ASV prezidenta direktīvu tiek atcelta SA(selektīvo precizitāti). Līdz ar to civilo lietotāju GPS uztvērēju precizitāte uzlabojas no 100 metriem līdz pat 15–25 metriem.…