Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:301623
 
Vērtējums:
Publicēts: 14.11.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

PUŠAMIE INSTRUMENTI. OLIFĀNS UN RAGS.
Šajā laika periodā tika izmantoti arī pūšamie instrumentī kā trompetes un ragi. No tajā laikā izmantotā mednieku raga izviedojās mežrags. Ragus izmantoja, lai pavadītu dzīres, medības un dotu brīdinājumus, tie bija ļoti iecienīti bruņinieku aprindās.Meistari centās atrast vislabāko matereālu un arī formu ragiem, tādēļ Eiropā ir saglabājušies daudz dažādu šī instrumenta veidu. Neparasts un izsmalcināts bija ziloņu kaulu rags, kuru sauc par olifānu. Līdzās dažādiem ragiem tika izmantotas arī koka stabules, kas tika izmantotas laika īstināšanai. Stabulēm gan bija ļoti šaurs diapazons, tādēļ tās vairāk kalpoja kā tautas instruments.

Ērģeles
Ērģeles bija izplatītas jau 8.gs. m.ē. , tām bija liela nozīme baznīcu darbībā. Ērģeļu pamatīgā skaņa cilvēkiem atgādināja dieva varenību, tādēļ tās bieži tika izmantotas dievkalpojumos. Ērģeles ir instruments ar ļoti plašu diapazonu. Tieši ērģeles bija viens no instrumentiem, kas bieži tika izmantots polifonā mūzikā. Ap 14. gs. Eiropā sāka parādīties lielākas ērģeles, dažām bija pat 2500 stabules. Latvija ir slavena ar savām Rīgas Doma ērģelēm, kas bija lielākās pasaulē, bet tās 1547. gadā gāja bojā ugunsgrēkā.

Sitaminstrumenti
Bungas bija ar daudz dažādām formām un plaši izplatītas. Tās tika izmantotas dejām un militāriem mērķiem. Tika izmantoti arī dažāda veida zvani un šķīvji. Bungas gatavoja no koka un ādām. Dažās tautās ,t.sk. latviešu,bija izplatīti zvārgulīši, kas tika piestiprināti pie tērpa, kas dejojot radīja skaņas.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1368394
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties