Cilvēkam raksturīga tieksme pēc skaistuma. Tā izpaužas centienos radīt ko jaunu, daiļu, arī katra cilvēka ārienē - ķermeņa, sejas, matu kopšanā, apģērba kultūrā.
Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka jau 5000 gadu p.m.ē. cilvēki veltījuši daudz uzmanības sava ķermeņa skaistuma kopšanai. Sieviešu un vīriešu matu sakārtojums veidots ar sevišķu rūpību. Frizūrās prasmīgi izmantoti dažādi elementi, formas un dekoratīvās detaļas.
Iedziļinoties atsevišķu laikmetu frizūru līnijās, jāsecina apbrīnojama seno frizūru veidotāju darba meistarība. Vēsturiskās frizūras ir bagāts ierosmes avots arī mūsdienu meistariem.
Taču, pat atdarinot agrāko laiku meistaru darbu, jābūt lielai iztēles spējai un radošai izdomai, jo gleznās vai fotoattēlos parasti redzama tikai viena frizūras puse, - otra frizūras puse jāveido, atrodot atbilstošas detaļas, kas harmonētu ar attēlā redzamo frizūras līniju.
Friziera amata meistarības attīstība cieši saistīta ar pilsētu izveidošanos, iedzīvotāju skaita pieaugumu un viņu kultūras līmeņa celšanos.
Skaistuma izpratne dažādos sabiedrības slāņos bijusi dažāda un laika gaitā daudzkārt mainījusies. Matu kopšanas un veidošanas amats radies nepieciešamības dēļ - cilvēks vēlējies padarīt skaistāku savu ārieni.…