Austrālijas ehidna jeb īsknābja ehidna ir viena no četrām pašlaik dzīvojošajām sugām un vienīgā suga īsknābju ehidnu ģintī.
Austrālijas ehidna apdzīvo visu Austrālijas kontinentu, Jaungvinejas piekrasti un kalnu rajonus. Lai arī Austrālijas ehidna nav apdraudēta, tās populācija samazinās, jo pieaug cilvēku dažādās aktivitātes un medības, pieaug ievesto dzīvnieku populācija, dažādi parazīti un slimības, kas iznīcina ehidnas.
Pirmo reizi Austrālijas ehidnu aprakstīja Džordžs Šovs 1792. gadā. Sākotnēji tika domāts, ka tā ir radniecīga Dienvidamerikas skudru lācim. Ehidnas raksturo vārds "Tachyglossus“, tas nozīmē "ātrā mēle", raksturojot ehidnas mēles ātrās kustības, lai noķertu skudras un termītus.
Austrālijas ehidna ir 30 - 45 cm gara, tai ir apmēram 75 mm garš purns un tās svars ir 2 - 5 kg. Ehidnai kaklu nevar redzēt, vizuāli izskatās, ka galva un ķermenis veido vienotu formu. Ausis ir bez auss gliemežnīcas, acis ir mazas un atrodas pie ķīļveida purniņa pamatnes. Ehidna muti nevar atvērt platāk par 5 mm. Purniņš ir ļoti jūtīgs un uztver informāciju par temperatūru, un tam ir arī taustes īpašības.…