Ievads
Daudz interesantu, pārsteidzošu zinātnisku atklājumu izdarījuši arheologi senajās Ēģiptes zemēs. Ceļotāji, kas bijuši Ēģiptē un braukuši pa Nīlas dzeltenajiem ūdeņiem, vienmēr ievērojuši tuksneša karstos smiltājus.
Tās ir piramīdas.
Piramīdu celtniecība
Tās cēla, lai nodrošinātu sev piedienīgu pēcnāves dzīvi. Tās cēla vairāki tūkstoši cilvēku. Ik pēc 3 mēnešiem tie mainījās. Piramīdas cēla 20-30 gadus. Šo gadu laikā, ceļot piramīdas, gāja bojā vairāki tūkstoši cilvēku, vai tika sakropļoti no smagā darba vai ieguva traumas zem akmens bluķiem. No sākuma tiek izbūvēts ceļš no Nīlas upes līdz piramīdas atrašanās vietai, un tikai tad var sākt būvēt piramīdu. Šie kaļķakmens bluķi tika īpaši apstrādāti - no sākuma akmens kalis un pēc tam slīpētāji, līdz virsma kļuva gluda un spoža. Piramīdas celtniecībā tika izmantotas primitīvas celtniecības metodes. Lai šos smagos kaļķakmens bluķus uzceltu citu uz cita, tikai izmantotas virves un cilvēka spēks.
Heopsa piramīda
Tās augstums 147 m, sānu malas garums 233m, uzcelta no 2300000 bluķiem, kur katrs bluķis sver vairāk nekā 2 tonnas. Būveta vairāk nekā 20 gadus. šo piramīdu nevarēja pārspēt ne lielumā ne tās krāšņumā.…