Klimata zona
Ēģiptes teritorija iekrīt tieši ekvatoriālajā Āfrikas zonā. Klimats ir pārsvarā karsts un sauss, jo reljefa pacēlumi kontinenta malās traucē mitrajam gaisam iekļūt no okeāna dziļāk iekšzemē.
Reljefs
Ēģiptes relfejs svārstās no 100 līdz pat 2000 metru virs jūras līmeņa. Augstākie kalni Ēģiptē ir Sināja kalns, Katerīnas kalns, Gebel Elbas kalnu masīvs un Serbalas kalns.
Ūdeņi
Ēģipti pārklāj 90% tuksnesis un nav daudz ūdenskrātuvju, bet par spīti tam, tās ir mājas pasaules otrajai garākajai upei - Nīlai. Bez Nīlas, visa Ēģipte būtu tuksnesis. Ēģiptes auglīgās joslas ir gar Nīlas krastiem. Vēl ir ievērojams Nasera ezers caur kuru Nīla ieplūst Ēģiptē.
Ēģiptei ir gara jūras robeža - ziemeļos ir Vidusjūra, austrumos ir Sarkanā jūra. Abas savieno Suecas kanāls.
Ēģiptes iedzīvotāji.
Ēģiptes iedzīvotāji lielākoties ir musulmaņi vai kristieši.
Ēģiptē iedzīvotāju skaits katru gadu palielinās par 1,2 miljoniem jaundzimušo. Tas rada problēmas Ēģiptiešu ekonomikai, jo dzīvošanai piemērotas zemes jau ir pārpildītas.
Ēģiptes sabiedrībā, īpaši lauku apvidos, dominē konservatīvas tradīcijas, tālab sievietēm ieteicams atturēties no izaicinoša apģērba valkāšanas sabiedriskās vietās.
Stingri aizliegts fotografēt militāros objektus vai izdarīt fotouzņēmumos to tuvumā. Tas attiecināms arī uz Suecas kanālu.
Nav atļauts fotografēt personas formas tērpos bez viņu piekrišanas. Personu var aizturēt vai pat arestēt, ja tiek konstatēts, ka tā izmanto binokli lidostas tuvumā.
…