Dūla atbalsta fiziski
Gaidību laikā tā varētu būt elpošanas un relaksācijas veidu ierādīšana.
Vairāk gan fiziski atbalsta dzemdībās - ja nepieciešams, ar masāžām un mazajiem "rūķu darbiem" - ūdens padošanu, parūpēšanos, lai mammai nav par silts vai auksts, lai atmosfēra būtu iespējami mājīga u.tml.
Atšķirība starp vecmāti un dūlu
Jāatzīst, ka dūlas un vecmātes darbs ir līdzīgs, taču praksē tie var viens otru papildināt. Galvenā atšķirība ir tā, ka dūla neveic medicīniskas manipulācijas un dzemdībās velta nedalītu uzmanību sievietei. Mēdz teikt, ka vecmāte pieņem bērniņu pasaulē fiziski, bet dūla ir nomodā par māmiņas un bērniņa emocionālo labsajūtu.
Dūla velta laiku māmiņai, sniedz māmiņai nepieciešamo psiholoģisko un fizisko atbalstu – viņa koncentrējas uz māmiņas vajadzībām. Var gadīties, ka vecmātei, pat līgumvecmātei, līgumdzemdības ir darbadienā vai arī vienlaikus dzemdē divas sievietes. Tādos gadījumos dūla ir neaizstājams atbalsts.
Ir vecmātes, kuras ir sirsnīgas un lieliski psihologi, apguvušas noderīgas masāžas, taču viņu darba apstākļi ir tādi, ka viņas vienai sievietei nevar veltīt daudz laika. Ir arī vecmātes, kuras ar lielāko atdevi rūpējas par bērniņa ienākšanu pasaulē, bet nerūpējas par psiholoģiskā atbalsta sniegšanu māmiņai. Pretstatā dūla sievietei sniedz nedalītu uzmanību – viņa ir pieejama gan dzemdību laikā, gan pēc dzemdībām, gan arī māmiņai atgriežoties mājās (slimnīcas vecmātes uz mājām nedodas).
…