Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:887874
 
Vērtējums:
Publicēts: 30.10.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Uzdevums    3
  Problēmu vides apraksts    4
  Datu konceptuālais modelis    5
  Datu loģiskais modelis    9
  Datu fiziskais modelis    11
  Izveidotā datu bāze    13
  Ievadītie dati    15
  Secinājumi    19
  Literatūra    20
  Pielikums    21
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Darba gaitā tika izveidots datu konceptuālais, loģiskais un fiziskais modelis un MS Access 2007 datu bāze. Tika iegūtas praktiskas iemaņas darbā ar CASE rīku PowerDesigner 16 un ar MS Access 2007 datu bāzes vadības sistēmu.
Sākumā, kad tikai sāku iepazīt PowerDesigner programmu, konstatēju ka tas ir vienkarš lietošanā. Bet kad bija jau nepieciešams veidot sarežgītu datu modeli, savienot realitātes, tad radās problēmas. Protams, man ļoti palīdzēja izvietotās ORTUs vidē lekcijas un citi palīgmateriāli, un rezultātā viss bija saprasts un izpildīts. Taču tas prasija laika un uzmanības.
Par paveikto darbu var secināt, ka PowerDesigner CASE rīks ir diezgan vienkārš, saprotams un kopumā labs rīks datubāzes konceptuālā, loģiskā un fiziskā modeļu veidošanā. Tas var būt izpalīdzīgs, veidojot gan lielas, gan mazas datubāzes. Turklāt, ir labi, ka no PowerDesigner izveidotiem modeļiem (no fiziskā datu modeļa) var izveidot gatavo datu bāzes ģenerēšanas skriptu. Pie tam, PowerDesigner iespējāmo datu bāzes vadības sistēmu piedāvajums ir plašs.
Darba gaitā tika konstatētas vairākas atšķirības starp datubāzes fizisko, loģisko un konceptualo datu modeļiem. Viena no atšķirīgām bija vizuālā atšķirība. Otra atšķirība ir jau datu attēlošanas veidā. Konceptuālā un loģiskā datu modelī bijas realitātes, bet fiziskājā jau tabulas. Turklāt, tabulas datu tipi arī bija mainījušies. Uzskatu, kas tas ir saistīts ar datu modeļa pielāgošanos turpmāk izmantotai datu bāzes vadības sistēmai.
Domāju, ka izveidoto datu bāzi var arī uzlābot un optimizēt. Var pievienot vairāk realitāšu konceptuālajā datu modelī. Piemēram, var pievienot informāciju par preču piegādātājiem, izveidot kurjeru, papildināt modeli ar vairākām mantošanas struktūram. Tagad, tas man aizņems mazāk laika, jo tagad šo vielu pārzinu vairāk un pieredze darbā ir jau drusku lielāka.
Kopumā varu droši apgalvot, ka izpildot šo darbu atvēru daudz interesanta un jauna. Neskatoties uz to, ka darbs bija priekš manis grūts, esmu priecīga, ka rezultāts ir labs. Turklāt, ne tikai apguvu datu bāzes veidošanas principus, kas man ir jauns un nezināms, ar PowerDesigner CASE rīku, bet arī strādājot ar MS Access. Kā arī papildināju savas zināšanas par datu bāzēm, to struktūrām un veidošanu.



Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties