Datoru tīkli tiek rādīti, lai dod iespēju teritoriāli atdalītiem lietotājiem apmainīties ar informāciju, izmantot vienādas programmas, kopējus informācijas un aparātu līdzekļus.
Tīklus var klasificēt dažādi, tomēr katrs tīkls pieder vai nu pie lokālā tīkla (Local Area Network - LAN), vai nu pie globālā tīkla (Wide Area Network - WAN). Galvenā atšķirība ir izmantojamās tehnoloģijas īpatnības.
Ja pieslēgumam tīklam izmanto lielu ātrumu sakaru kanālu, tad tīkls ir lokālais (pašam savs sakaru kanāls), ja sakaru kanāla ātrums nav liels, tad tīkls ir globālais.
Cits klasifikācijas princips balstās uz to, vai īpašuma tiesības uz tīkla iekšējo iekārtojumu ir publiskās vai privātas (korporatīvās). Pirmā veida tīkls ir atklāts (WAN), bet otrs ir slēgts vai privātais (LAN).
Informācijas pārraides ātrums tiek mērīts bitu vai Kb sekundēs (Kbytes per second).
Zvaigznes struktūra paredz centrālā datora (servera) esamību, ar kuru sazinās pārējie datori (klienti). Serveris vada tīklu, nosaka datu nosūtīšanas maršrutu. Šī arhitektūra pa visiem parametriem ir sliktākā par maģistrāles (lielākās izmaksas).
Pastāv vienranga un lokālie tīkli ar izdalītiem serveriem. Vienranga tīklā jebkurš dators var būt gan klients, gan serveris attiecībā pret citu datoru. Ar izdalītu serveru visi datori sazinās viens ar otro ar servera palīdzību. …