Darba devēja pienākums grozīt darba līguma noteikumus
Ja šādu pārcelšanu citā darbā nav iespējams nodrošināt, darba devējam ir pienākums uz laiku piešķirt grūtniecei atvaļinājumu. Šādi piešķirta atvaļinājuma laikā grūtniecei tiek saglabāta iepriekšējā vidējā izpeļņa.
Šā panta noteikumi attiecīgi piemērojami arī sievietei pēcdzemdību periodā līdz vienam gadam, bet, ja sieviete baro bērnu ar krūti, — visā barošanas laikā.
DL 99.pants
Darba līguma grozīšana
Jāvērš uzmanība, ka, izsakot darba līgumu jaunā redakcijā, nevar atkārtoti darbiniekiem noteikt pārbaudes laiku.
DL 46.panta pirmā daļa nosaka, ka darba devējs, noslēdzot darba līgumu, var noteikt pārbaudi, lai noskaidrotu, vai darbinieks atbilst viņam uzticētā darba veikšanai. Pārbaudes laika termiņš nedrīkst būt ilgāks par 3 mēnešiem.
Pie viena darba devēja darba tiesisko attiecību ietvaros nevar tikt noteikts garāks pārbaudes laiks, līdz ar to darba devējs nav tiesīgs noteikt atkārtotu pārbaudes laiku, piem.,saistībā ar amata maiņu
Darba līguma grozīšana
Izsakot darba līgumu jaunā redakcijā, darba devējam papildus būtu jāinformē darbinieki par konkrētajām izmaiņām darba līgumā, vismaz par būtiskajiem noteikumiem.
Darba devējam ir jāsagatavo dokuments (darba līguma uzteikums saistībā ar tajā piedāvātiem grozījumiem), kurā norāda būtiskos noteikumus, kas tiek grozīti, un pielikumā pievieno darba līguma jauno redakciju.
…