Vārda “da - da“ dažādā nozīme:
Pastāv uzskats, ka vārds dada pēc sākotnējas ieceres nenozīmē pilnīgi neko nevienā pasaules valodā, tādējādi atbilstot dadaistu dzejas haotiskajam, nihilistiskajam, izaicinoši bezjēdzīgajam raksturam – jo bezjēdzīgķ šis vārds skanēja, jo labāk.
Paši dadaisti apgalvo, ka šis vārds nozīmē visu un nenozīmē neko.
Tomēr iespējams, ka vārds radies, rumāņiem Tristanam Carā un Marselam Janko bieži atkārtojot vārdus da, da, kas rumāņu valodā nozīmē "jā, jā".
Savukārt citi uzskata, ka vārds nejauši atrasts kādā franču - vācu vārdnīcā: franču valodā tas apzīmē bērnu rotaļu zirdziņu un šļupstus.
Pats Carā esot apgalvojis, ka vārds kādā Āfrikas valodā apzīmējot govs asti.
Vēl tiek uzskatīts, ka “dada” ņemts no kādas Āfrikas cilts valodas, kurā tas nozīmē svētu dzīvnieku.
Itāliešu valodā bērni tā saucot savu māti.
Dadaistu darbība:
Izveidojusies situācija kara šoka radītā izmisuma dēļ noveda māksliniekus līdz visas līdzšinējās sabiedrības, kultūras un mākslas totālai noliegšanai.
Daudzi dadaisti atbalstīja komunismu un anarhiju.
Dadaisma mākslinieki vērsās pret cilvēces saprātu.
Dadaistus vienoja nepārprotama vēlme pielīdzināties maziem bērniem, lai varētu parādīt garu degunu visam , kas lielajā mākslā bija svinīgi nopietns un pompozs.
Pašu dadaistu daiļrade izrietēja no kubistu un futūristu mantojuma, un tajā tika mēģināts attīstīt abstrakto ievirzi un kolāžu.
Lai radītu savus darbus, dadaisti dažkārt izmantoja atkritumu tvertnēs uzietus priekšmetus.
Dadaisti apstrīd visus Rietumu civilizācijas sasniegumus, un viņu atbildes reakcija ir humors, skandāls, vardarbība, izsmiekls un postīšana.
Dadaisti liek lietā neprātu, pārsteigumu, bezjēdzību un nejaušību.…