Viss, ko cilvēki atzinuši par derīgu, ir resursi. Gandrīz viss dabā sastopamais – vējš, ūdens, ieži, augsne, meži, pat lauku ainava – uzskatāms par resursiem. Daudzi mūsu dabas resursi izmantojami par izejvielām rūpniecībā. Resursus var izmantot vienīgi tad, ja to ieguve ir lētāka nekā paši materiāli.
Daudzi resursi ir neatjaunojošies, un tie izsīkst. Lai attālinātu šo brīdi, izejvielas ir jāekonomē un pēc iespējas jāizmanto vairākkārtīgi. Katrs var ietaupīt enerģiju, izslēdzot elektriskās ierīces vienmēr, kad tās nelieto, kā arī uzlabojot mājas siltumizolāciju. Materiālu, piemēram, pudeļu un plastmasas maisiņu, pārstāde ietaupa resursus un krasi samazina izdevumus. Alumīnija kārbas, papīru, stiklu, dažas plastmasas var izmantot otrreiz, ieekonomējot kurināmo un izejvielas.
Cilvēkiem nozīmīgi resursi ir vējš, augsne, ūdens, saules siltums un gaisma. Tos izmanto, ražotu enerģiju un audzētu labību.
Daudzas spēkstacijas sadedzina gāzi, lai ražotu elektrisko enerģiju.
Tuksnešos gāzes sadedzināšanas siltumu izmanto jūras ūdens atsāļošanai, lai iegūtu dzeramo ūdeni.
No gāzes iegūtās ķīmiskās vielas ir nozīmīgas sastāvdaļas plastmasu, mākslīgā mēslojuma, krāsu, sintētisko šķiedru u.c. izstrādājumu ražošanā.
…