Prezentācija
Uzņēmējdarbība un tiesības
Tiesības
Cilvēka pamattiesības, Satversmes 94. un 95.pants-
Cilvēka pamattiesības, Satversmes 94. un 95.pants
19.slaids:
Izņēmumi atbildībai par reputācijas aizskārumu:
Patiesu faktu publicēšana parasti netiek atzīta par aizskarošu, lai gan tas aizskar personas reputāciju. Vairāku valstu tiesības atzīst, ka personai ir jāsamierinās ar tādu personas vērtību mazinošu paziņojumu, ja tas satur patiesus faktus.
Ziņas vēlāks nepatiesums. Personu nevar saukt pie atbildības attiecībā uz tādas informācijas izplatīšanu, kas vēlāk ir izrādījusies nepatiesa.
Absolūtā un nosacītā privilēģija. Pie absolūtās privilēģijas pieskaita gadījumus, kad persona tiek atbrīvota no atbildības par paziņojumiem, kuri tiek sniegti parlamentāro debašu laikā, dažādu veidu tiesas procesu lakā, kā arī augstāko oficiālo valsts amatpersonu paziņojumi, pildot savus amata pienākumus vai kuru paziņojumus aizsargā likums.
Savukārt pie nosacītās privilēģijas attiecina gadījumus, kad persona nezinot par paziņojuma nepatiesumu vai pārgalvīgi sniedzot paziņojumu, nerēķinoties ar to pareizumu vai nepatiesīgumu, tas ir, kad nevar pierādīt personas ļaunprātību vai rupju neuzmanību.
20.slaids:
Tiesību uz pašcieņu un reputāciju pārkāpuma sekas, reputācijas aizskāruma gadījumā:
Reputāciju aizskarošu ziņu izplatītājam ir jāpierāda izplatīto ziņu atbilstība īstenībai vai tās ir jāatsauc.
Atsaukuma tiesības par tādu ziņu publicēšanu, ja tās neatbilst patiesībai, bet citos goda un cieņas aizskaršanas gadījumos- tiesības prasīt atvainošanos.
Bez godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukuma, reputāciju aizskarošu ziņu izplatītājam ir jādod mantisks gandarījums (kompensācija) par nemantisku (morālu) kaitējumu.
21.slaids
Spīdzināšanas un necienīgas izstūrēšanās gadījumā:
Gadījumos, ja persona tikusi spīdzināta vai pret viņu ir izturējušies cietsirdīgi vai necienīgi, kā arī ir piemērots nežēlīgs vai cilvēka cieņu pazemojošs sods, tad personai ir tiesības uz šādu aizskarošas darbības pārtraukšanu, kā arī uz personai nodarīto zaudējumu atlīdzības un nodarītā nemantiskā kaitējuma kompensāciju. Savukārt, ja šādas rīcības rezultātā personai ir nodarīti miesas bojājumi, tad ir pienākums šai personai atlīdzināt ārstēšanas izdevumus, zaudējumu atlīdzību, kā arī kompensāciju par sakropļojumu vai izķēmojumu. Turklāt par iepriekš minētajām prettiesiskajām darbībām vainīgajai personai var i0estāties arī kriminālatbildība.
…
Ikvienam ir tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību. Nevienam nedrīkst atņemt vai ierobežot brīvību citādi kā tikai saskaņā ar likumu. Personas tiesības uz brīvību un personisko neaizskaramību ir viena no būtiskākajām civiltiesību garantijām tiesiskā valstī. Tiesības uz brīvību citu valstu konstitūcijās Igaunijas konstitūcijas 20. Un 21. Pants paredz detalizētu regulējumu attiecībā uz tiesībām uz brīvību. Atbilstoši 20. Panta pirmajai daļai personai ir tiesības uz brīvību un drošību, ko var ierobežot tikai likumā noteiktā kārtībā noteiktu mērķu labā. 21. Pants paredz tiesības būt informētam par brīvības atņemšanas iemesliem, tiesības uz advokātu, tiesības netikt aizturētam bez tiesas sprieduma ilgāk nekā uz 48 stundām. Krievijas konstitūcijas 22. Pants paredz, ka Ikvienam ir tiesības uz brīvību un personisko neaizskaramību. Arests, aizturēšana un turēšana aizturējumā ir pieļaujami tikai pēc tiesas lēmuma. Līdz tiesas lēmumam personu nevar aizturēt ne ilgāk kā 48 stundas. Satversmes 94. panta ģenēze Starpkara gados- tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību nebija ietvertas Latvijas Tautas padomes politiskajā platformā. Latvijas valsts iekārtas pagaidu noteikumu 9. Punkts paredzēja, ka Latvijā pastāv personas neaizskaramība, kuras nodrošināmas un noteicamas ar attiecīgiem likumiem. Tā kā Satversmes 2. Daļa netika pieņemta, tiesības uz brīvību starpkaru laikā konstitucionālā līmenī bija regulētas tikai Pagaidu noteikumos. Neatkarības atjaunošanas laikā. Augstākā Padome izstrādāja pamatlikumu pārejas periodam. Pamatlikuma projekta 29. Pants vienlaicīgi regulētu gan tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību, gan tiesības netikt spīdzinātam un dažādus prettiesiskas arestēšanas aspektus.
- Cilvēka pamattiesības, Satversmes 94. un 95.pants
- Foto, video un audio aparatūras izmantošana noziegumu atklāšanā un novēršanā
- Rasu un etniskā nevienlīdzība
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Reliģisko organizāciju jēdziens
Prezentācija augstskolai17
-
Rasu un etniskā nevienlīdzība
Prezentācija augstskolai21
-
Likumdošanas process
Prezentācija augstskolai73
-
Korespondences arests, sarunu noklausīšanās un informācijas ieguve no tehniskiem līdzekļiem – taktikas pamati
Prezentācija augstskolai25
-
Darba laiks un atpūtas laiks
Prezentācija augstskolai62