Līdz 1998. gadam Ziemeļvidzemes reģionā atkritumus atsevišķi savāca un noglabāja katra rajona pašvaldība. 1998.g.Latvijas atkritumu apsaimniekošanas stratēģijas ieviešanas ietvaros darbu uzsāka projekts “500, kas paredzēja būtiskas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas jomā. Kā pilotprojekta teritorija tika izvēlēta Ziemeļvidzeme. Līdz ar to tika likvidētas ap 104 mazās izgāztuves un darbu uzsāka Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija SIA”ZAAO” ar centru Valmierā. Pateicoties ES un rajonu pašvaldību finansējumam izveidoja poligonu Cēsu raj. Daibē. Uzņēmumam ir 7 transporta vienības, kuras savāc sadzīves atkritumus un 4 savācēji priekš lielgabarīta atkritumiem.Pašā poligonā strādā 11 darbinieki.Kopš 2004.gada notiek atkritumu šķirošana jau sadzīves līmenī.
No 2004.gada 1.decembra poligons Daibe ir Ziemeļvidzemes reģiona (Cēsu, Limbažu, Valkas un Valmieras rajoni) cieto sadzīves atkritumu (CSA) apstrādes un noglabāšanas vieta.
Valmieras reģionālā vides pārvalde 2004.gada 22.novembrī ir izsniegusi atļauju A kategorijas piesārņojošai darbībai sadzīves atkritumu poligonā Daibe. Atļauja ir derīga līdz 2009.gada 21.novembrim.
Poligona būvniecība un iekārtu piegādes veiktas, sekmīgi realizējot projektu "Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Ziemeļvidzemes reģionā" ar ES 70% līdzfinansējuma atbalstu.
Vieta izvēlēta, ievērojot Ietekmes uz vidi novērtējuma procedūru
Mūsdienīgs, moderns, ES un LR likumdošanai (MK Not.Nr.15. No 03.01.2002 “Noteikumi par prasībām atkritumu poligonu ierīkošanai, kā arī atkritumu
poligonu un izgāztuvju apsaimniekošanai, slēgšanai un rekultivācijai “)atbilstošs
Paredzētais darbības laiks: vismaz 28 gadi
Kopējā platība atkritumu noglabāšanai: ~ 12 ha
Atkritumu noglabāšanu veiks pakāpeniski 4 sektoros
Pirmais sektors 3,16 ha
Maksimālais noglabāto atkritumu kalna augstums atbilstoši apkārtējai ainavai ~ 20 m
Ar novadgrāvi norobežota visa poligona teritorija
Svari, 2 m augsts žogs pa perimetru, vārti, barjeras
Apsargāta teritorija.…