9. slaids Lai arī galvenokārt respondenti lieto tādu kosmētikas ražotāju produkciju kā AVON Cosmetics, Dzintars un The Body Shop, kas darba gaitā tika atzīti par kaitīgas produkcijas ražotājiem, tikai 14 no aptaujas dalībniekiem uzskata sevis izvēlēto kosmētiku par kaitīgu organismam. Aptaujas rezultāti apstiprināja darbā uzsvērto, ka patērētāji nav pietiekami informēti par kosmētikas sastāvdaļu ietekmi uz organismu, kā arī par bioloģiski aktīvajām piedevām un to nozīmi, tāpēc turpina izvēlēties veselībai bīstamus produktus.
10. slaids Kā otrā izpētes metode bija 3 produktu ar līdzīgām funkcijām salīdzināšana pēc sastāva. Vielu kaitīgums tika noteikts saskaņā ar Skin Deep Cosmetics datubāzi. Tabulā varat aplūkot pētījuma rezultātus, turklāt jāpiebilst, ka vielas, kuru kaitīgums atkarīgs no lietošanas, iespējamas gan norādītajā, gan zemāka kaitīguma pakāpē. Piemēram, Neways Barrier cream mērena kaitīguma viela var būt arī nekaitīga vai ar zemu kaitīgumu, kas ir atkarīgs no šīs vielas izmantošanas produktā. Šī pētījuma rezultātā atklājās, ka visnekaitīgākais produkts no šiem trim ir Neways ražojums, kas ir viens no bioloģiski aktīvo piedevu pārstāvjiem. Dabiskā kosmētika, ko pārstāv MADARA Cosmetics produkts, ierindojas otrajā vietā, bet AVON Cosmetics – trešajā jeb pēdējā.
11. slaids Veicot šo darbu, es secināju, ka ikdienā lietojamu kosmētikas produktu sastāvā atrodamas dažādu pakāpju, tai skaitā arī augstas, bīstamības ķīmiskās sastāvdaļas, tomēr lielākā daļa patērētāju pievērš nepietiekamu uzmanību kosmētikas līdzekļu komponentiem un to lietošanas ietekmei uz organismu.
…