Es jums pastāstīšu par barokam raksturīgākajiem kokgriezumiem, kas satopami Kurzemes-Zemgales hercogistē
Barokam raksturīgas ovālas formas, spirāles, dinamiski savītas līnijas, plastikas priekšmetu virsmas, vērptas kolonnas, bagātīgi profilētas karnīzes un rāmji.. visvairāk parādās pilīs un baznīcās.
Kokgriezumu rotājumi pārsvarā tika izmantoti kuģu būvniecībā, baznīcu greznojumos, kā arī piļu un citu dzīvojamo māju rotājumos. Pilīs un mājās pārsvarā tie bija kāpņu telpās, un labs piemērs ir Rundāles pilī.
Bet sīkāk jums pastāstīšu par rotājumiem uz kuģiem. Liecības par kokgriezumiem uz kuģiem diemžēl ir saglabājušās tikai zīmējumos, bet tajos var redzēt cik grezni tie bijuši.. Protams uzplaukums ir bijis Hercoga Jēkaba laikā. Jēkabs ir pieaicinājis holandieti Nikolasu Sefrensu par galveno koktēlnieku. Arī viņa dēls bijis koktēlnieks, kas vēlāk pārņēmis tēva amatu. Greznākie rotājumi uz kuģiem pārsvarā bija tā aizmugurē. Greznākais kuģis bijis „Kurzemes hercogu ģerbonis” Nosaukums jau liecina par to, ka šis bijis viens no hercogistes simboliem, un bagātības apliecinājums..
Kokgriezumi baznīcās arī parādījušies hercogistes treknajos gados. Pirmā baznīca bija Kuldīgas Svētās Katrīnas baznīca, kurā tika izveidoti kokgriezumi.. Tā pat kā kuģus, arī baznīcas šīs baznīcas koktēlnieks bija Sefrenss.…