Pēdējos gados Latvijā ir novērojama strauja jaunu informācijas tehnoloģiju ieviešana. Attīstās lokālie un valsts mēroga tīkli. Notiek telekomunikāciju modernizācija, palielinās tehniskās iespējas, pieaug interneta pieejamība. Jaunajā situācijā būtisku lomu ieņem tautas bibliotēkas, kuras saviem lasītājiem piedāvā arvien plašāku pakalpojumu loku. Bibliotēka kā mūsdienīgs un sabiedrības prasībām atbilstošs informācijas centrs nav iedomājams bez piemērotu informācijas tehnoloģiju atbalsta
Automatizācijas process Jelgavas pilsētas bibliotēkās attīstās valstī veidotās bibliotēku automatizācijas kontekstā. Tā stratēģisko plānošanu un vadību veic bibliotēkas direktore Aija Nadziņa.
Sākums bija pirmā projekta sastādīšana Sorosa fonda – Latvija Bibliotēku programmas konkursam 1996. gadā, jo pašvaldībai vien tāds finansējums nebija pa spēkam. 50 bibliotēku konkurencē Jelgavas pilsētas centrālā bibliotēka (turpmāk tekstā – PCZB) ieguva atbalstu un granta piešķīrumu USD 6876.11.
1996. gadā LR Kultūras ministrijas projekta „Latvijas Pašvaldību tautas bibliotēku sistēmas koncepcijas izveidē” Jelgavas PCZB tika piešķirti Ls 2000.
Uzsākot automatizāciju, jārēķinās ne tikai ar datortehnikas un programmnodrošinājuma iegādi, bet arī ar uzturēšanas izmaksām visā to ekspluatācijas laikā. Tāpat arī jāieplāno laiks un līdzekļi elektroinstalācijas tīkla rekonstrukcijai, apsardzes sistēmas ierīkošanai un uzturēšanai.
1998. gada februārī – martā bibliotēkā tika uzstādītas divas darba stacijas un divi printeri. Viens komplektēšanas un apstrādes nodaļā komplektēšanai un elektroniskā kataloga veidošanai, otrs – katalogu telpā lasītāju apkalpošanai. Instalēti šādi IIS ALISE moduļi:
pamatkonfigurācija
analītika
svītrkodu drukāšanas programma
papildus datu bāze novadpētniecībai
OPAC modulis (informācijas atlase komandrindā)
lasītāju reģistrācijas modulis.…