Kā notiek attēla saglabāšana?
Attēlu sadala sīkākos elementos – rūtiņās – un katram šādam elementam kodē tā krāsu un vietu. Kodam nepieciešamo bitu skaits ir atkarīgs no fiksējamo krāsu daudzuma. Ja attēlu vēlas saglabāt ar 16 krāsām – kodēšanai nepieciešami 4 biti, 256 krāsām – 8, bet, ja kodēšanai izmanto 24 bitus, iespējamo krāsu skaits pārsniedz 16,7 miljonus. Šo kodēšanas principu izmanto fotogrāfijām. Jo lielāks kodēšanas bitu skaits, jo iespējams saglabāt vairāk dažādus toņus, taču ļoti pieaug datorā saglabājamās informācijas apjoms.
Skeneris (scanner) ir ierīce, ar kuras palīdzību var nolasīt un nosūtīt uz datoru dokumentus, zīmējumus, fotogrāfijas, diapozitīvus.
Skenera iegūtais attēls var būt gan krāsains, gan melnbalts. Viens no skenera galvenajiem raksturlielumiem ir izšķirtspēja.
Ir speciālas programmas, ar kuru palīdzību nolasītu dokumentu var pārveidot teksta apstrādes programmām saprotamā formā.
Printeris ir ierīce, kas datorā esošus datus izdrukā uz papīra vai cita materiāla. Printera darbības rezultātu sauc par izvadi, izdruku vai cieto kopiju.
Tradicionāli printerus pieņemts iedalīt pēc drukāšanas tehnoloģijas, jo tā uzliek zināmus ierobežojumus printera lietošanai.…