Antibiotiku ātras attīstības cēloņi
Daudzas antibiotikas ir ārstēšanas līdzekļi, kurus plaši izmanto infekcijas slimību un iekaisumu procesu ārstēšanai. Citu zaļu vidū antibiotikas sastāda 30%.
Pēdējo gadu laikā mainās infekcijas saslimšanu etioloģiskā struktūra. Pieaug baktēriju sugu daudzums, kas var ierosināt infekcijas slimības. Plašu izplatību iegūst infekcijas ko izraisa gramnegatīvas baktērijas, un samazinās stafilokoku saslimšanas. Diemžēl gramnegatīvas baktērijas pierod pie antibiotikām vairāk nekā grampozitīvas baktērijas.
Mikroorganismi kļūst rezistenti (izturīgi) pret antibiotikām
Apmēram pusi no pasaulē ražotās antibiotiku produkcijas patērē lauksaimniecībā. Antibiotiku preparātus izmanto lopkopībā cīņā pret vairākām mājlopu slimībām un arī kā augšanas stimulatorus.
Antibiotikas – nepieciešamas pārtikas rūpniecībā kā konservanti.
Antibiotikas lieto arī bioloģiskos eksperimentos kā noteiktu bioķīmisku procesu inhibitorus (piemēram hloramfenikolu, aktinomicilīnu un rifamicīnus)
Jaunu antibiotiku veidošana
Rezistence pret esošajām antibiotikām ir stimuls jaunu antimikrobo aģentu radīšanai. Šie medikamenti, iespējams, būs efektīvi pret baktērijām, ar kurām pašreizējie līdzekļi netiek galā.-Jaunu antibakteriālu līdzekļu radīšanā var izdalīt šādus pētījumu virzienus:
• mēģinājumi modificēt jau esošās antibiotiku grupas, lai radītu efektīvākus medikamentus, ko neietekmēs patogēna rezistence;
• pavisam jaunu antibiotiku grupu radīšana;
…