Civillikuma daļas regulē
Pirmā daļa (ģimenes tiesības)- nosaka laulības slēgšanu un šķiršanu, laulāto mantiskās attiecības, vecāku un bērnu savstarpējās tiesības un pienākumus kā arī adopciju, aizgādību, aizbildniecību un citus ģimenes tiesību aspektus.
Otrā daļa (mantojuma tiesības)- nosaka ,kāda ir mantošanas kārtība, mantojuma pieņemšana un iegūšana, kas ir likumiskā, laulāto, līgumiskā, testamentārā mantošana, un regulē citus ar mantojuma tiesībām saistītus aspektus.
Trešā daļa (lietu tiesības)- personiskās, lietu un saistību tiesības, kā arī kustamo un nekustamo lietu tiesības, to iegūšana, atgūšana, izbeigšana u.c. situācijas.
Ceturtā daļa (saistību tiesības)- noteic, ka saistību tiesības ir tādas tiesības, uz kuru pamata vienai personai - parādniekam - jāizdara par labu otrai - kreditoram - zināma darbība, kam ir mantiska vērtība. Saistību tiesības rodas vai nu no tiesiska darījuma, vai no neatļautas darbības, vai pēc likuma.
Saistību tiesību daļā ir noteikti tiesiski darījumi, līgumi, saistības un prasījumi no neatļautas darbības, saistību kopdalībnieku savstarpējās attiecības, saistību tiesību pastiprināšana, saistību tiesību aizsardzība, procenti, zaudējumi un to atlīdzība, saistību tiesību izbeigšanās, dāvinājums, prasījumi no atdošanas līgumiem, prasījumi no atsavinājuma līgumiem, nomas un īres līgums, prasījumi no darba attiecībām, sabiedrības līgums, laimes līgumi, prasījumi no svešu lietu pārzinās, prasījumi no dažādiem pamatiem, kā arī tiesība prasīt lietas parādīšanu.
…