Nobeigums.
Tā kā es sociālo darbu nestrādāju, tad prakse bija lieliska iespēja nostiprināt savas teorētiskās zināšanas- praktiski. Iepazinos ar sociālās palīdzības organizatora darbu, veicu klienta situācijas sociālās problēmas noteikšanu, plānošanu, intervenci, novērtēšanu, kā arī SPO lomu komandu darbā, izveidoju klienta lietu.
Lai varētu uzlabot šo maznodrošināto situāciju ir jāpalielina GMI pabalsts, jo grūti saprast kā cilvēks var iztikt ar 27 latiem mēnesī, bet skatoties no otras puses, ja šis pabalsts būs pietiekams, tad radīsies situācija, ka klients būs apmierināts ar esošo situāciju un nevēlēsies risināt savas problēmas.
Pētot normatīvos aktus, man nav skaidrs kā sociālās palīdzības līdzekļi var tikt izlietoti citiem pasākumiem, kuros ietilpst ziemassvētku pasākumi, līdzekļi pagasta pensionāru pasākumu organizēšanai, līdzekļi pamatskolas skolēnu Ziemassvētku paciņu iegādei, jubilāru sveikšana, pabalsts skolēniem par sasniegumiem mācībās u.c.- Daukstu pagasta saistošie noteikumi Nr. 1/2006. Ņemot vērā „sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu”, kurā teikts, ka – Sociālā palīdzība ir naudas vai mantiskais pabalsts, kura piešķiršana balstās uz materiālo resursu novērtēšanu personām(ģimenēm), kurām trūkst līdzekļu pamatvajadzību apmierināšanai. Paradoksāla situācija, tas nozīmē, ka visas šīs personas ir sociālā dienesta klienti, un katram ir jābūt savai lietai, novērtēšanas aktiem, līdzdarbības līgumiem u.t.t. Uzskatu, ka nav korekta šāda situācija un vajadzētu būt sociālās palīdzības budžetam konkrēti nodalītam no pārējiem pabalstiem.
Nobeigt gribētu ar Sērena Kirkegora(1813-1855) atziņu: „ Lai patiešām spētu aizvest cilvēku uz noteiktu vietu, ir jāprot vispirms atrast viņu tur, kur viņš ir, un sākt no tās vietas. Tas ir palīdzēšanas mākslas noslēpums; katrs, kurš to nevar, tikai iestāsta sev, ka viņš spēj palīdzēt citiem.
Lai patiešam spētu palīdzēt citiem, man ir jāsaprot tas, ko saprot viņš, un man ir jāsaprot vairāk par viņu.
Ja es to nesaprotu, tad mana vairāksaprašana neko viņam nepalīdzēs. Mana vairāksaprašana ir nekam nederīga, jo es esmu lepns un iedomīgs, un tā vietā, lai palīdzētu, es gribu, lai mani apbrīno. Patiesa palīdzība sākas ar piezemēšanos.
…