Uzņēmējdarbība ir jebkura saimnieciska darbība, kuras mērķis ir peļņas iegūšana, ražojot preces vai sniedzot pakalpojumus. Cilvēks var darboties aktīvi un uzņēmīgi arī bez uzņēmuma izveidošanas, taču, darbībai paplašinoties, ir jāizlemj uzņēmējdarbības juridiskā forma, uzņēmuma saimnieciskā puse, finansēšana utt. Visos šajos jautājumos mēģina palīdzēt Uzņēmējdarbība. Tieši tādēļ šī tēma ir tik aktuāla katram uzņēmumam.
Valsts kvalifikācijas prakse komercdarbības organizācijā tika veikta akciju sabiedrībā „Lauma”.
Akciju sabiedrība „Lauma” atrodas Liepājā Ziemeļu ielā 19. Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir izejmateriālu ražošana veļas šūšanai, medicīnas izstrādājumu ražošana, mājas tekstila un sieviešu veļas ražošana. Uzņēmums darbojas vieglās rūpniecība sfērā. Šobrīd uzņēmumā strādā 1374 darbinieku.
Latvijā būtu grūti atrast sievieti, kurai vārds „Lauma” neizteiktu neko. Skaista un moderna veļa, kvalitatīvi aizkari un citi tekstilizstrādājumi – tieši šīs lietas asociējās ar vārdu „Lauma”. Latvijā vieglās rūpniecības ražošana vienmēr ir ieņēmusi un ieņems būtisku vietu. Latvijā ražo ļoti kvalitatīvu veļu, kas spēj konkurēt ar ievesto, un A/S „Lauma” ir viens no šādiem uzņēmumiem.
Valsts kvalifikācijas prakse komercdarbības organizācijā mērķis ir sekmēt teorētisko zināšanu, profesionālo prasmju un iemaņu nostiprināšanu un attīstību komerczinību jomā.
Valsts kvalifikācijas prakse komercdarbības organizācijā mērķa sasniegšanai tiek izvirzīti uzdevumi:
1.noskaidrot un aprakstīt uzņēmuma dibināšanas juridisko formu, nosaukumu, uzņēmējdarbības formu, uzņēmuma darbības nozares dzīves ciklu;
2.raksturot uzņēmuma ārējo un iekšējo uzņēmējdarbības vidi;
3.raksturot uzņēmumā ražoto produkciju;
4.raksturot uzņēmuma grāmatvedības politiku, grāmatvedībā pielietojamās metodes;
5.raksturot personāla kvalitatīvo un kvantitatīvo sastāvu, darba samaksas sistēmu;
6.veikt uzņēmuma gada pārskatu finanšu analīzi, īsi aprakstīt uzņēmuma gada pārskata sastādīšanas un apstiprināšanas kārtību;
7.izdarīt secinājumus un dot priekšlikumus uzņēmuma darbības pilnveidošanai.
Prakses laika periods: no 31jūlija līdz 25.septembrim 2006.gadā.
Pētījuma metodes: pieejamās informācijas apkopošana un tās analīze.
Izmantoto avotu pamatā ir uzņēmumā iegūtā informācija, mācību līdzekļi, publikācijas laikrakstos un internetā pieejamie dati. …