Paciente pārvesta no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas, kur tiek ārstēta no 12.10.2012. Paciente pārvesta uz BKUS, kur skata sākumā ķirurgs, apskata arī pediatrs- tiek konstatēta kreisās puses pneimonija. Tiek uzsākta rtg-loģiska izmeklēšana, kur konstatē kreisās plaušas augšdaivas infiltratīva rakstura izmaiņas ar destruktīvu perēkli, šķidrumu pleiras telpā neredz. Saslimšanas apmēra izvērtēšanai indicēta CT. Veikta bronhoskopija- konstatē katarālu endobronhītu, sekrēts gļotains, nelielā daudzumā.
Pacientei veikta CT - jādomā par destruktīvu pneimoniju ar kreisās plaušas augšdaivas laterālās daļas abscesu, lejas daivā S6 segmentā cistu, iniciāls labās plaušas vidusdaivas S5 segmenta iekaisums, mazāk ticama TBC, sakarā ar ko meitene turpina saņemt ceftriaksonu, oksacilīnu, rehidratācijas terapiju.
Tiek pieaicināts ķirurgs- ņemot vērā CT izteiktās aizdomas par kreisās plaušas abscesu, tiek veikta kreisās pleiras drenāža, abscesa dobuma drenāža. Pēc drenas ievietošanas, tā ātri vien nefunkcionē, strutas izdalās nelielā daudzumā, bet uzsējums no strutām ir negatīvs- mikroflora nav augusi. Ņemot vērā, ka kontroles rtg-gr. redz pneimotoraksu un drena nefunkcionē kā vajag, to evakuē. Klīniskā gaita atļauj turpināt ārstēt konservatīvi ar antiobiotiķiem – atstāj oksacilīnu, noņem ceftriaksonu un turpina antibakteriālu terapiju līdz izrakstīšanas brīdim. Pacientes vispārējais stāvoklis labojas, auskultatīvi trokšņi virs kreisās puses mazinās. Rentgenoloģiski dinamika nav tik pārliecinoša, bet bez negatīvas komponentes. Pacienti izraksta no stacionāra apmierinošā stāvoklī. CRO ar pozitīvu dinamiku – noslīd līdz 12 mg/l, citi rādītāji nerada pamatu turpināt ārstēties stacionārā. Pacienti izraksta no stacionāra.
…