4.7. Secinājumi
Uzņēmums no 2009. līdz 2011.gadam ir darbojies ar lieliem zaudējumiem. Tikai 2012.gadu uzņēmums noslēdz ar peļņu 49 436 Ls. 2009.gadu uzņēmums noslēdza ar 2,2 milj. lieliem zaudējumiem un tajā brīdī uzņēmums bija vissliktākajā finansiālajā situācijā. 2010.gadā tika ņemts 3 milj. liels aizņēmums no radniecīgajām sabiedrībām, lai uzlabotu situāciju. Savukārt īstermiņa saistības uzņēmums samazināja uz pusi. 2011.gadā atkal tika ņemts aizņēmums no radniecīgajām sabiedrībām, šoreiz 1,6 milj. apmērā. Var secināt, ka uzņēmums ir kļuvis finansiāli atkarīgs no kreditoriem, tas parādās arī finanšu analīzes rādītājos. Sākot ar 2009.gadu uzņēmuma maksātspēja bijusi apdraudēta. Lai arī situācija uzlabojas, 2012.gadā esošās īstermiņa saistības ir tik lielas, ka pie šāda debitoru līmeņa tās nevar nosegt. Piedzenot visus debitoru parādus un pārdodot visus krājumus, nevar nodrošināt likviditāti uz 2012. gada beigām.
Redzams, ka darba kapitāls katru gadu palielinājies un tas liecina par uzņēmuma finansiālā stāvokļa nostiprināšanos.
Analizējot aprites rādītājus, autore secina, ka kopējā aktīvu aprite ir pārāk lēna. Apskatot aktīvus sīkāk, problēma ir apgrozāmos līdzekļos un krājumos. Apgrozāmo līdzekļu aprite ir pārāk lēna, kas nav labi. Zems koeficients var norādīt uz esošo apgrozāmo līdzekļu neefektīvu izmantošanu.
Krājumu aprite arī varētu būt vismaz 5 reizes ātrāka. Zems krājuma apgrozījums parāda, ka krājumos ieguldītā nauda nenes ienākumus, kā arī rada papildus izdevumus šo krājumu uzglabāšanā. Uzņēmuma apgrozāmie līdzekļi sastāv no liela daudzuma krājumu, kas ir negatīvi. Tā kā tas ir mazumtirdzniecības uzņēmums, krājumu sagatavošana pārdošanai aizņem samērā ilgu laiku.
Pozitīvi ir tas, ka debitoru aprite ir ļoti ātra, kas parāda, ka ar debitoru pārvaldību viss ir kārtībā.
Uzņēmuma rentabilitātes rādītāji arī pastiprina, ka uzņēmumam 2010.gadā bija grūtības. 2012.gadā uzņēmuma rentabilitāte ir 2%, kas ir maz, tomēr tas ir labāk nekā negatīvs rādītājs. Aktīvu rentabilitātes rādītāji parāda, ka uzņēmums ir konkurētspējīgs, jo uzņēmuma rādītājs ir labāks par nozares vidējo.
…