Ņemot vērā to, ka no atsevišķiem krasta punktiem paveras daudz vizuāli pievilcīgu skatu , nākotnē šos skatus vajadzētu sakārtot, uzlabot piekļuves iespējas tiem un popularizēt tos. Ņemot kopumā Salas ezera ūdens ir tīrs un ezera eitrofikācijas pakāpe ir zema. Taču nekad nenāks par sliktu ūdens attīrīšana, kā viens no galvenajiem ieteikumiem būtu dūņu slāņa likvidēšana un niedru nopļaušana. Lai gan antropogēnā slodze uz Salas ezeru nav kritiska, tomēr neveicot regulāru krastu sakopšanu, neattīrot piekrastes zonu, tā var būt būtiska. Līdz ar to, kā viens no galvenajiem ieteikumiem būtu regulāra un patstāvīga krastu sakopšana, atkritumu savākšana un izvešana, bet pats galvenais – jaunu neradīšana.
Kā vēl viens ieteikums ir pēc iespējas dziļāk, biežāk izpētīt ezeru, kā arī pieskatīt tā stāvokli, lai savlaicīgi novērstu un izstrādātu pasākumus, kas nepieļautu neatgriezenisku ezera pārvēršanos par mitrāju.
Lai saglabātu Salas ezeru un, tanī pat laikā – Madonas novada sastāvdaļu, ir nepieciešama cilvēka iejaukšanās – jāveic darbības, kas palēninātu eitrofikācijas procesu, bet nākotnē iespējams to apstādinātu vispār. Diemžēl Salas ezers pagaidām ir vāji izpētīts (tuvāko māju iedzīvotāji pat nezin ,kam pieder šis ezers) daudzi no ezerā notiekošajiem procesiem vai nu nav apzināti vispār, jeb zināmi tikai lielos vilcienos. Cik noprotu šiem pasākumiem trūkst līdzekļu gan finansiālu , gan arī nav īsti cilvēku un gribēšanas , kas to visu uzņemtos, tomēr es ticu ka nākotnē ezeru uzturēšana un labiekārtošana kļūs par vienu no primārajām lietām pašvaldībās.
…