Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
  • Profesionālo studiju pirmsdiploma prakses atskaite Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā

     

    Prakses atskaite9 Tiesības

2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:512197
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  FENIP darbību reglamentējošo tiesību aktu apskats    4
  Pirmsdiploma prakses laikā apzināto lietu analīze un galveno problēmjautājumu apskats    6
  Kopsavilkums    12
Darba fragmentsAizvērt

Laika posmā no 2007.gada 19.februāra līdz 2007.gada 02. martam autore bija norīkota pirmsdiploma praksē Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā (turpmāk – FENIP) pie prokurores ........................ (turpmāk – prakses vadītāja).
Autore FENIP par prakses vietu izvēlējās tādēļ, ka tās kompetencē ir izskatīt sarežģītas finanšu un ekonomisko noziegumu lietas atšķirībā no vispārējām prokuratūrām, kā rezultātā autorei bija iespējas papildināt iepriekšējā pirmsdiploma prakses vietā, proti, Latvijas Uzņēmumu reģistra Kontroles daļā, iegūtās zināšanas, kā arī iegūt priekštatu par noziedzīgiem nodarījumiem uzņēmējdarbības jomā.
Par pirmsdiploma prakses FENIP uzdevumiem autore izvirzīja: iepazīties ar FENIP darbību reglamentējošajiem tiesību aktiem; atbilstoši FENIP prakses vadītājas veicamajiem amata pienākumiem prakses periodā iepazīties praksē ar pirmstiesas izmeklēšanas organizēšanu, vadīšanu un veikšanu, kriminālvajāšanas veikšanu, kā arī piedalīšanos krimināllietu izskatīšanā tiesā; atbilstoši FENIP prakses vadītājas veicamajiem amata pienākumiem prakses periodā sagatavot un apkopot attiecīgus kriminālprocesuālo dokumentu projektus.
Latvijas Republikas prokuratūras darbību nosaka gan ārējie, gan iekšējie tiesību akti. Galvenais ārējais tiesību akts, kas nosaka prokuratūras, tai skaitā FENIP darbību, ir 1994.gada 19.maija “Prokuratūras likumu”. Saskaņā ar Prokuratūras likuma 1. un 4. pantu prokuratūra ir vienota, centralizēta triju pakāpju iestāžu sistēmas tiesu varas institūcija, ko vada ģenerālprokurors un kuras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā. Atšķirībā no vispārējām prokuratūrām FENIP ir specializētā prokuratūra, kuru atbilstoši „Prokuratūras likuma” 28.pantam ir nodibinājis ģenerālprokurors. FENIP prokuroru tāpat kā citu prokuroru pilnvaras, tiesības un pienākumus nosaka 2005.gada 11.maijā Saeimā pieņemtā Kriminālprocesa likuma (turpmāk tekstā KPL) trešā nodaļa par amatpersonām, kuras veic kriminālprocesu (KPL 26.p – 49.p.).
FENIP darbību reglamentē arī virkne iekšējo tiesību aktu. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1123248
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties