Lai varētu nostiprināt savas iegūtās tiesību zinātņu teorētiskās zināšanas un apgūt tiesību normu praktisku piemērošanau, par prakses vietu izvēlējos Liepājas rajona Vaiņodes pagasta pašvaldības pagasttiesu.
Šādu specializāciju „Bāriņtiesu un pagasttiesu tiesiskā darbība” izvēlējos, tāpēc, ka gribēju gūt pieredzi un praktiski redzēt pagasttiesas darbību bērnu tiesību aizsardzības jomā savā pagastā, kurā visi iedzīvotāji tikpatkā ir pazīstami.
Prakses laikā bija iespēja tuvāk iepazīties ar vairāku tiesību zinātnē izmantojamo jēdzienu praktisko pielietojumu. Katrā situācijā ir jāpielieto sava tiesību norma, un prakses laikā tika apgūta šo normu pareiza interpretācija. Prakses laikā kopā ar pagasttiesas priekšsēdētāju izanalizējām kādi ir pagasttiesu likumi, noteikumi un kāda ir to pielietošana ikdienā – praksē.
Pagasttiesu darbība ir vērsta uz bērnu tiesību aizsardzību, kā arī nepilngadīgo tiesisko, mantisko aizsardzību. Tika kāda ir notariālo darbu kārtība un faktiskā nozīme. Pagasttiesa vēl pilda arī notariālās darbības. Tika apskatīta kāda ir pagastiesu kompetence adopcijas, aizbildnības, aizgādnības un cito jautājumos, kas saistīti ar bērnu tiesību aizsardzību un viņu interešu ievērošanu.
Praktiski piedaloties pagasttiesu darbā, redzēju, cik svarīgi ir laikus iejaukties, glābt bērnus no vecāku nevērības, cietsirdības.
Pagasttiesas viens no aktuālākiem darbiem patreiz ir bērnu sliktie dzīves apstākļi ģimenē. Tiek saņemtas daudzas sūdzības no apkārtējiem, par to kāda attieksme ir vecākiem pret bērniem.
Piedalījos pagasttiesas nelabvēlīgo ģimeņu apsekošanaā.
Ir apkopotas visas tiesiskās darbības, kuras tika veiktas prakses laikā. …