Apskatīju visu slimnīcu, iepazinos ar nodaļu, operācijas zālēm, ārstu kabinetiem, palātu izvietojumu, liftu un kāpņu izvietojumu slimnīcā.
Iepazinos ar slimnīcas evakuācijas plāniem, nodaļas medicīnas personālu, tā pienākumiem.
Iepazīšanās ar slimnīcu atvieglo tālāko darbu, jo bieži ir jāpārvieto pacienti uz citu nodaļu, rentgenu, EKG kabinetu, operāciju zālēm u.t.t.
Iepazinos ar palātu izvietojumu, pa cik pacientiem atrodas katrā palātā, kurās palātās ir kādas ērtības, kur atrodas labierīcības.
Iepazinos ar pacientu uzskaiti un slimības vēsturēm.
Pirms pulsa mērīšanas identificēju pacientu. Izskaidroju, ka mērīšu viņam pulsu. Ar saviem 2.,3.,4.pirkstiem atrodu uz pacienta apakšdelma radiālo artēriju, sataustu pulsu, skaitu cik grūdienus sajūtu 30 sekunžu laikā. Iegūto rezultātu reizinu ar divi, iegūstot pacienta pulsa rādītājus 1 minūtes laikā.
Pilnveidoju saskarsmes iemaņas kontaktā ar pacientiem aprūpējot slimus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar ierobežotām kustībām. Ņemu vērā tās īpatnības un izmaiņas, kuras rodas sakarā ar fizioloģisko spēju ierobežojumiem. Runājot ar pacientiem cenšos izmantot acu kontaktu, cenšos skaidri izrunāt vārdus, lietot pieskārienus, teikt uzmundrinošus vārdus, paslavēšanu, mīļu smaidu.
Salieku nepieciešamos piederumus pacienta apmazgāšanai; bļodu ar 46° C siltu ūdeni, ziepes, pūderi, dvieli, cimdus, losjonu, mazgājamo lupatiņu, šīberi. Nomazgāju rokas.
Identificēju pacientu. Palūdzu apmeklētājiem iziet no palātas, bet guļošajiem pacientiem aizgriezties.
Informēju pacientu par veicamo procedūru. Uzvelku cimdus. Palieku pacientam zem sēžas šīberi. Apmazgāju ģenitālijas ar ziepēm, noskaloju ar ūdeni, nosusinu. Apkārt vietai uz pacienta krustiem, kur āda ir apsārtusi un ir aizdomas, ka var veidoties izgulējums uzlieku losjonu, iemasēju to. Uzkaisu pūderi. Pacientu pagriežu gultā tā, lai varbūtējai izgulējuma vietai gaiss varētu brīvi piekļūt. Pagriežu pacientu gultā citā pozīcijā ik pēc 2 stundām. …