13.0..2012.
12.diena
Prakses vieta: RAKUS klīnika ‘’Gaiļezers’’ 9. kardioloģijas nodaļa.
Mērķis: Ievākt anamnēzi.
Darbība: Pārrunas ar pacientu. Pacients deva atļauju ievākt par viņu anamnēzi. Annamnēzes ievākšanau veicu vadoties pēc secīgiem punktiem – sākot ar iemeslu slimnīcā un veselības stāvokli – līdz profesijai un ģimenes stāvoklim. Saņemto informāciju informāciju dokumentēju.
Mērķis: Pievienot sistēmu i/v katetram.
Darbība: Sistēmas pievienošana jau esošam i/v katetram. Nepieciešams: sagatavota sistēma ar statīvu, šļirce ar heparīnu, marles kvadrātiņi, leikoplasts(ja nepieciešams, lai piefiksētu sitēmu), šālīte, vienreizlietojamie cimdi. Heparīnu uzpilda vienreizlietojamās šļircēs 5ml, izlaiž gaisu. Dodas pie pacienta ar statīvu un šālīti. Atbrīvo katetru no pārsējiem, izskalo to ar heparīnu, pievieno sistēmu. Noregulē pilēšanas ātrumu. Pacientam tiek iedota rokās ”pults”, ar kuru var izsaukt māsiņas, pacients tā ziņos, ka sistēma beigusi pilēt. Taču sistēmas jāuzmana, ja pacients aizmidzis vai nav spējīgs ziņot.
Mērķis: Atvienot sistēmu no i/v katetra.
Darbība: Sistēmas noņemšana no i/v katetra. Nepieciešams: šālīte, šļirce ar heparīnu, marles kvadrātiņi, katetra korķītis, pārsējs (derēs jau sagatavots, rūtotais), vienreizlietojamie cimdi. Heparīnu uzpilda vienreizlietojamās 5ml šļircēs. Kad viss sagatavots dodas pie pacienta. Sistēma tiek aizgriezta. Atvienojot sistēmu no katetra tā tiek skalota ar heparīnu, pēc tam uzskrūvēts korķītis. Ar tīru marles kvadrātu un pārsēju tiek noslēgta katetra, lai to saglabātu. Lietotie materiāli tiek izmesti tiem paredzētajos konteineros, šālīte dezinficēta, sistēma noņemta no statīva.
Mērķis: Izmērīt nodaļā esošajiem pacientiem aksilāro temperatūru.
Darbība: Nomazgāju rokas, pārbaudu vai termometri nav bojāti, identificēju katru pacientu, izslauku ar papīra salveti pacientam padusi, ievietoju spicāko galu paduses centrā ,ieslēdzu termometru un piespiežu pacienta roku ķermenim. Kad tas ir nopīkstējis izņemu termometru nolasu rezultātu, fiksēju to temperatūru lapās. Dezinficēju termometrus. Par pacientiem kuriem bija paaugstināta temperatūra ( 38.3°C; 37.9°C; 38.9°C) ziņoju medmāsai, visas temperatūras fiksēju vispārējās aprūpes dokumentācijas lapās.
Secinājumi/Pašvērtējums: Svarīgi ir precīzi veikt pacientam nepieciešamās manipulācijas un visas darbības dokumentēt kā arī izvērtēt katras darbības rezultātus. Ievācot anamnēzi tiek ne tikai noskaidrota informācija, bet arī veidots kontakts ar pacientu no kura iespējams arī būs atkarīga turpmākā sadarbība.
…