Ar šiem vārdiem es vēlētos, lai savu darba dienu sāk gan muzeja darbinieki, gan arī lai muzeju apmeklētāji zina, ka atnākot uz muzeju viņš tiks cienīts un laipni uzņemts. Tas būtu galvenais, lai apmeklētājs gribētu atnākt vēl un vēl, lai viņš arī citiem stāstītu ka tas muzejs ir tā vērts, lai uz turieni aizietu.
Kas gan ir muzejs priekš mums? Un atbildi es meklēju Ilonas Auderes tekstā: „Muzejs ir šim laikam mirusi vērtību krātuve, ja tā nevienu nevilina, ja neviens pēc tā bagātībām nealkst un pat netiecas… Muzeja draugi un atbalstītāji uztur dzīvības dzirksti gan kultūras mantojuma krājējos, sargātājos un pētniekos, gan arī pašās lietās, kas kļūst aktuālas un saistošas brīžos, kad par tām ir radusies īpaša interese... ”
Arī priekš manis muzejs ir vērtību krātuve, jo tikai tur mēs uzzinām senās vēstures vērtības, senās tradīcijas un ne tikai latviešu, bet arī citu zemju tradīcijas.
Šoreiz man bija prieks doties uz muzeju nevis kā apmeklētājam, bet lielākā nozīmē kā novērotājam. Varbūt parastā apmeklējuma reizē mēs nepamanām dažus trūkumus kas ir muzejos, bet tas jau nemaina mūsu uztveri.
SIA ,,LETTGLAS" Līvānu stikla muzejs iepazīstina apmeklētājus ar šīs fabrikas vēsturi un stikla izstrādājumu ražotni sākot ar 1887. gadu. Muzeja apmeklētājiem tiek dota unikāla iespēja vienkopus aplūkot visos laikos Līvānu stikla fabrikā ražoto produkciju. Pastāv arī iespēja aplūkot kā ražošanas telpās strādā profesionāli stikla pūtēji .
Gan ražošanas apjoma, gan nodarbināto strādnieku skaita ziņā šis ir lielākais novada uzņēmums. Akciju sabiedrībā tiek ražoti stikla trauki gan galda servēšanai, gan floristikai, tāpat arī visdažādākie gaismas ķermeņi un citi stikla izstrādājumi. Uzņēmuma eksporta apjoms ir 90% no ražošanas kopapjoma.…