Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:230531
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.02.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 16 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2016. - 2020. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads   
1.  Prakses gaitas apraksts un problēmu analīze   
2.  Secinājumi un priekšlikumi   
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts   
Darba fragmentsAizvērt

2. Secinājumi un priekšlikumi
Latvijas Republikas Satversmes 1. pantā ir noteikts, ka „Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika”. Neviena demokrātiskā valsts iekārta nav iedomājama bez neatkarīgas un uz likumu balstītas tiesu varas, jo no tā, cik kvalitatīvi un godīgi savus pienākumus veic tiesas, ir ļoti lielā mērā atkarīga pārējo cilvēka pamattiesību aizsardzība un ievērošana valstī.
Latvijas Republikas Satversmes 83.pants nosaka, ka „tiesneši ir neatkarīgi un vienīgi likumam padoti” , bet savukārt Latvijas Republikas Satversmes 92.pantā atzīts ,ka „ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā” . Mēģinot izprast, ko sevī ietver jēdziens „taisnīga tiesa”, var vērsties pie Satversmes tiesas sniegtā skaidrojuma, kurā ir teikts, ka taisnīga tiesa ir kā neatkarīga tiesu varas institūcija, kas izskata lietu, un kā pienācīgs, tiesiskai valstij atbilstošs process, kura ietvaros šī lieta tiek izskatīta.
Tiesas darbība tiek balstīta uz vispārīgiem, universāliem principiem, bez kuru ievērošanas nav iedomājama taisnīgas tiesas pastāvēšana: taisnīguma princips, objektivitātes un neitralitātes princips, neatkarības princips, pušu līdztiesības princips, atklātuma princips un valsts valodas princips.
Tiesas darbības rezultāta kvalitāte ir tieši atkarīga no visu tiesas darbinieku profesionālās kompetences un godprātības, bet ir arī ļoti svarīga loma tām amatpersonām, kuras veic pirmstiesas kriminālprocesu. Bez kvalitatīva pirmstiesas kriminālprocesa, kurā visas procesuālās darbības ir veiktas precīzi un atbilstoši normatīvo aktu prasībām, nav iespējams ātrs, likumīgs un taisnīgs tiesas nolēmums.
2015.gadā sāktās tiesu teritoriālās reformas rezultātā, pēc Tieslietu ministrijas sniegtajiem statistikas datiem, kas publicēti interneta portālā www.tiesas.lv, var secināt, ka ir paaugstinājusies tiesu darbības efektivitāte. Reformas sekmē tiesu slodžu samazināšanos, tiek optimizēti resursi, tiek veicināta veinveidīgas prakses izveidošanās, samazināti lietu izskatīšanas termiņi, realizēts lietu sadales nejaušības princips, kā arī pieaug videokonfrenču skaits . Ir jāatzīmē arī fakts, ka reformas veicina tiesu pieejamību iedzīvotajiem, jo tagad nepieciešamos dokumentus tiesā ir iespējams iesniegt sev ērtākajā vietā. Tiesas pieejamības princips ir jēdziena „taisnīga tiesa” neatņemama sastāvdaļa.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties