„Brīvas un atbildīgas personības attīstības sekmēšana, veidojot demokrātiskai sabiedrībai raksturīgu attieksmi pret vērtībām un morāli, kā arī nostiprinot zināšanas un prasmes veidot drošu vidi un rīkoties atbilstoši drošības prasībām jebkurā situācijā”
Salīdzinot pēdējo 3 gadu ar iepriekšējo 30 gadu periodu, jāsecina, ka tagad skolā arvien lielāka un lielāka vērība tiek pievērsta drošībai: skolā uzstādītas videokameras; labiekārtota un uzlabota sarga naktsmītne; visu dienu skolas vestibilā dežūrē policists; skolēniem vairāk kā jebkad tiek stāstīti ceļu satiksmes noteikumi, ugunsdrošības un citi noteikumi. Manuprāt, pozitīvi, taču skolai jācenšas nepārcensties ar palīdzību. Piemēram, pirms pāris gadiem skolā bija apsargs, kurš izmantoja pilnīgi visas savas privilēģijas un vēl vairāk. Skolēni bija ārkārtīgi neapmierināti ar apsarga darbu, attieksmi un uzvedību: viņš skrēja pakaļ tiem, kuri bez viņa ziņas bija pamanījušies iziet no skolas gan pusdienu starpbrīdī, gan pēc stundām; pirms un pēc stundām regulāri atkārtoti pārbaudīja dokumentus atsevišķiem cilvēkiem, kuri viņam bija „iepatikušies”; ar neviltotu patiku izturējās pret meitenēm - daiļā dzimuma pārstāves no skolas varēja tikt ārā jebkurā laikā, neuzrādot ne skolotāja (audzinātāja) parakstītus papīriņus, ne kādas citas „caurlaides”, kuras vienmēr bez izņēmuma bija jāuzrāda puišiem.
„Klašu audzinātāju metodiskās komisijas darba uzdevumi:
1) sekmēt skolas kultūrvides veidošanu – klašu un skolas pasākumos, telpu sakārtotībā un noformēšanā;”
Šis plāna punkts tiek pildīts godam: skolai BEIDZOT ir nomainīti logi, pēc kuriem alka visa mana mācību paaudze jau gadiem ilgi, bet vienmēr atradās kāds „piemērotāks” veids, kā iztērēt naudu.
„2) iesaistīt skolēnus klašu un skolas pasākumu organizēšanā un vadīšanā.”
Par šī uzdevuma izpildi man bija iespēja pārliecināties pašam, jo skolā tika organizēts Ziemassvētku tirdziņš, kuru organizēja un vadīja paši skolēni (skolēnu domes komiteja).
Pasākuma mērķis bija savākt līdzekļus pensionēto skolotāju dāvanām Ziemassvētkos.
Katrai skolēnu domes komitejai tika paredzēta vien skolas telpa – zāle, klase, gaitenis utt., kur viņi organizē savas aktivitātes.
Tirdziņā par īpašiem žetoniem bija iespējams iegādāties pašceptas tortes, piparkūkas, saldumus, karsto šokolādi utt.
Tika organizētas arī skolotāju mantu, vecāko klašu skolēnu kontroldarbu un citu vērtslietu izsoles. Mākslas un mūzikas cienītājiem bija iespēja baudīt „vietējo” literātu darbus klusas ģitārmūzikas pavadījumā. Savukārt aktīvās atpūtas cienītāji varēja mesties dažādās sportiskās, intelektuālās un humoristiskās atrakcijās. …