SECINĀJUMI
1. Autors šajā darbā ir secinājis, ka plaušu tuberkuloze ir visizplatītākā tuberkulozes forma, un tās izvēles diagnostiskā metode ir plaušu rentgens.
2. Ar likumu noteiktās profilaktiskās veselības pārbaudes, kurās ietilps arī plaušu rentgens, palīdz atklāt plaušu tuberkulozi agrākā stadijā, tā ierobežojot plaušu tuberkulozes izplatību un iespējami saīsinot ārstēšanas laiku.
3. Radiologa asistentam jebkurš pacients ir jāuztver, kā potenciāli bīstamas infekcijas pārnēsātājs, jo plaušu tuberkuloze var noritēt bez izteiktiem simptomiem, tāpēc obligāti ir jāievēro sanitārhigiēniskās prasības, jo tuberkulozes baktērijas var ilgi atrasties ārējā vidē, tāpēc var notikt infekcijas tālāka izplatīšanās, vai arī radiologa asistents var inficēties pats.
4. Veicot plaušu rentgenu, obligāti ir jāveic gan taisnā, gan sānu projekcija, jo pataloģiju var nesaskatīt vienā no projekcijām, bet tā var būt saskatām otrajā projekcijā.
5. Sekundārā plaušu tuberkuloze, veido sīkus perēklīšus, vietās kurās ir augsts skābekļa saturs-augšlaukos, tāpēc veicot diafragmēšanu, jāatceras, ka krūšu kurvis pacelsies veicot ieelpu, tāpēc nedrīkst nodiafragmēt plaušu aukšlaukus.
6. Pacienta precīza pozicionēšana, ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai iegūtu kvalitatīvu rentgena attēlu, tāpēc radiologa asistentam, jābūt zināšanām par anatomiju un par projekcijas precīzu izpildījumu.
…