Apstiprinot visas darbības atveras logs “View Scopes”. Kā redzams, tad ir izveidots jauns meklēšanas dzinējs “Find”. Kā vēl var novērot, tad redzam, ka nav uzstādīta tāda opcija kā dzinēja informācijas meklēšanas vieta. Šo iespēju mēs varam nokonfigurēt izvēloties “Add rules”. Atveras logs “Add Scope Rule”. Šajā sadaļā izvēlamies “Content Source”, kur norādam adresi uz vietu, kur meklētājs veiks savas darbības pēc tā palaišanas, izvēlējos “Local Office SharePoint Server sites”, lai tiktu pārmeklētas visas servera fermas tīmekļa vietnes. Un pie “Behavior” atzīmēju “Include - Any item that matches this rule will be included, unless the item is excluded by another rule”. Lai izveidotu satura avotu “Search Settings” ir nepieciešams atvērt “Content sources and crawl shedules”, pēc kura atvēršanas ir jāizvēlas “New Content Source”. “Name” laukā ievadam satura avota nosaukumu un laukā Content Source Type izvēlamies “File Sharing”. Nākošajā laukā Start Addresses ievadu http://sharepoint_vm:5800/. Nākošo laiku atstāsim pēc noklusējuma. Pie „Crawl Shedules” atzīmēju tikai „Incremental Crawl”, lai meklētāja db automātiski atjaunotos.
4 Secinājumi
Darba uzdevums bija nokonfigurēt MOSS 2007 priekš maza vai vidēja uzņēmuma, kas arī lielākā vai mazākā mērā tika izdarīts.
Izstrādājot darbu nācās saskarties ar daudzām grūtībām, jo iepriekšējās zināšanas par MOSS 2007 bija saistītas tikai ar teoriju. Atzīšu, ka ļoti pietrūka praktiskās nodarbību daļas, jo tad viss būtu daudz skaidrāks un līdz ar to darbs vairs neliktos tik sarežģīts un laikietilpīgs. Brīžiem viss bija tā sajucis, ka neko vairs nesapratu kā rezultātā netika izpildīts 7.uzdevums. Jau laicīgi varu atzīties, ka darbu izstrādāju pēdējā laikā, kas nav īpaši objektīvi, jo darbs ir izstrādāts samērā nekvalitatīvs un ar kļūdām.
Kopumā esmu ļoti apmierināts, ka izvēlējos tieši šo izvēles priekšmetu, jo tas man ļāva ieskatīties servera konfigurēšanā, kas sniedz daudz noderīgas informācijas, kas noderēs turpmākajās studijās.
…