Nākamais etaps koka balstu sagatavošanā ir šo te balstu slīpēšana vai nolīdzināšana, kas tiek veikta ar frēzes palīdzību. Frēzi vada operators un viņam ir cītīgi jāvēro kur vajadzīga lielāka nolīdzināšanas intensitāte un kur mazāka. Tāpat kā iepriekšējā etapā materiāli iet pa lentu un tiek padoti ar hidromanipulatoru.
Tālāk apskatījām kā tiek sagatavots attiecīgais koku balstu garums un kā tiem tiek piestiprinātas birkas, vai tā saucamie žetoni. Pēc šo iepriekšminēto etapu paveikšanas koka balsti tiek likti žāvēties. Tie tiek sakrauti kaudzēs tā lai ar vēja cirkulācijas palīdzību tie tiktu žāvēti.
Pēc noteikta laika jau šos izžuvušos sortimentus pakļauj nākamajam apstrādes procesam proti impregnācijai. Šajā procesā tiek izspiests ar vakuma palīdzību no koksnes liekais šķidrums un piesūcināts ar ķimikālijām lai koksne pēc izvietošanas objektos nebojātos. Visai aplievai ir jābūt piesūkušai ar attiecīgo ķimikāliju.
Pēcāk jau šos koka balstus var nodot ekspluatācijai. Uzņēmums sortimentus iepērk aptuveni par 80 Ls/m3 kas ir aptuveni 115 eiro un vienu balstu pārdod aptuveni par 130 eiro bet cena ir atkarīga arī no sortimenta izmēriem jo rasnāks un garāks sortiments jo tas dārgāk maksās.
Atliekas kas veidojas koksnes mizošanas un frēzēšanas laikā tiek izmantotas kā kurināmais. Ar šī kurināmā palīdzību uzņēmums tiek apgādāts ar siltumu un silto ūdeni.
Domājam, ka šodienas uzņēmuma apmeklējums bija ļoti vērtīgs un novērtējams ļoti pozitīvi.
…