Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:391250
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.07.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  UZDEVUMU NOSTĀDNE    3
1.  UZDEVUMS    4
2.  UZDEVUMS    8
3.  UZDEVUMS    10
4.  UZDEVUMS    11
5.  UN 6.UZDEVUMS    14
7.  UZDEVUMS    17
8.  UN 9.UZDEVUMS    20
10.  UZDEVUMS    23
  SECINĀJUMI    26
  BIBLIOGRĀFIJAS SARAKSTS    27
Darba fragmentsAizvērt

1. uzdevums.
Studentam ir jāizvēlas praktiska problēma, kurā viņš jūtas eksperts. Ir jāapraksta izvēlētā problēma, jākonstruē problēmas stāvokļu telpa, ņemot vērā atbilstošā varianta ierobežojumus, jāaprēķina izveidotās stāvokļu telpas vidējais zarošanās koeficients.
2. uzdevums.
Jāaprēķina dažādu stāvokļu telpu sarežģītība, izmantojot atbilstošajā variantā dotās B un L vērtības, kā arī obligāti ir jāizmanto tās B un L vērtības, kas iegūtas pirmajā uzdevumā konstruētajai stāvokļu telpai. Tādējādi, aprēķins ir jāveic trīs dažādām vidējā zarošanās koeficienta B vērtībām, trīs reizes mainot līmeņu skaitu L. Iegūtie rezultāti ir jāatspoguļo tabulā, kā arī ir jāattēlo visas trīs līknes vienā grafikā, izmantojot logaritmisku skalu par pamatu grafiku konstruēšanai. Ņemot vērā iegūtos rezultātus un izveidotās līknes, ir jādod secinājumi par to, kā mainās ģenerēto stāvokļu skaits.
3. uzdevums.
Pirmajā uzdevumā konstruētajai stāvokļu telpai, lietojot sarakstus OPEN un CLOSED, ir jārealizē variantā norādītais neinformētas pārmeklēšanas algoritms, fiksējot atrisinājuma atrašanai nepieciešamo iterāciju skaitu. Pārmeklēšana ir jārealizē, izmantojot varianta pirmajā uzdevumā norādītās pārmeklēšanas sākuma un mērķa virsotnes.
4. uzdevums.
Pirmajā uzdevumā konstruētajai stāvokļu telpai, jākonstruē heiristiskā novērtējuma funkcija. Jāpaskaidro lieluma h(n) semantiskā jēga, vērtību skala un skaitliskās vērtības izvēle katrai virsotnei, kā arī iegūtās heiristiskā novērtējuma funkcijas vērtības ir jāatspoguļo uz attēla, kas atbilst pirmajā uzdevumā konstruētajai stāvokļu telpai.
5. un 6. uzdevumi.
Pirmajā uzdevumā konstruētajai stāvokļu telpai jārealizē divi variantā norādītie heiristiski informētas pārmeklēšanas algoritmi, lietojot sarakstus OPEN un CLOSED. Jāfiksē nepieciešamo iterāciju skaits katram no algoritmiem, un pārmeklēšanas rezultāti jāsalīdzina ar trešajā uzdevumā iegūtajiem rezultātiem (mērķa atrašanai nepieciešamo iterāciju skaitu). Pārmeklēšana ir jārealizē, izmantojot varianta pirmajā uzdevumā norādītās pārmeklēšanas sākuma un mērķa virsotnes.
7. uzdevums.
Studentam ir jāizvēlas kāda divpersonu spēle ar pilnu informāciju. Ir jādod spēles noteikumu apraksts un tās attēlojums spēles koka veidā, kā arī jānorāda uzvaru nesošie ceļi. Spēles modelēšanai ir jāizmanto vai nu Minimaksa, vai Alfa-beta algoritms.
Piezīme: Netiks ieskaitītas divpersonu spēles, kas tika apskatītas lekcijās, ir līdzīgas lekcijās apskatītajām spēlēm vai ir pieejamas studentiem dotajos materiālos.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties