Liepājas pilsētas līmenī ekonomiskās un finanšu krīzes apstākļos 2011.gada budžets pilsētā ir samazināts, līdz ar to Liepājas pilsētas sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības attīstības programma 2009.-2014.gadam vairākās pozīcijās nav realizējama.
Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, rodas jauni bezdarbnieki, kuri pēc bezdarbnieka pabalsta saņemšanas papildina Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta klientu skaitu. Tādēļ jo aktuāla ir nepieciešamība pēc pašvaldības algota psihologa, kurš varētu sniegt atbalstu personām, kurām nav iztikas līdzekļu, lai minētos speciālistus apmeklētu viņu privātpraksēs.
Profesionāls atbalsts nepieciešams sociālā darba speciālistiem, jo jānodrošina kvalitatīvs darbs apstākļos, kad atalgojums tiek samazināts, darbinieki zaudējuši vairākas sociālās garantijas un ģimenes locekļi zaudējuši darbu. Šodienas realitāte, daudzām sociālo darbinieku ģimenēm noteikts maznodrošinātās ģimenes statuss.
Ieteikums būtu Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā uzsākt darbinieku darba samaksas nolikuma pilnveidi, nosakot atalgojumu atbilstoši darbinieka kvalifikācijai, izglītībai un aktivitātei, veicot tiešos darba pienākumus. Nepieciešams nodrošināt ārējā supervizora iesaistīšanu, lai izvairītos no darbinieku ”izdegšanas darbā”, jo sociālā darba speciālists ir pirmais, kuram klients izsaka neapmierinātību ar savu pašreizējo situāciju, meklē ārējo vainīgo, bieži nav motivēts ieraudzīt un rast jaunas iespējas, klients kļūst atkarīgs no pabalstiem un aizmiršanos meklē atkarībās. Likumsakarīgi, ka pieaug vardarbība ģimenēs, ja darbu zaudē viens vai abi vecāki.
Secinājumi:
Pašvaldībā nav algots psihologs pieaugušajiem darbam ar sociālā riska ģimenēm, bet tas būtu ļoti nepieciešams, lai bezdarbnieki spētu uzlabot dzīves kvalitāti.
…