Laboratorijas darbu laikā autore analizēja 26. augsnes paraugu. Šis paraugs ir nācis no morēnas paugura virsotnes Cēsu rajona Annās, precīzāk, no velēnu podzolaugsnes trūdvielu akumulācijas jeb Ah horizonta. Tā kā šo konkrēto morēnu pauguru klāj egļu vēris, horizonts nav sajaukts cilvēka darbības rezultātā un netiek izmantots lauksaimniecībai, uz to arī norāda burts „h” pie horizonta apzīmējuma. Sīkāks augsnes parauga raksturojums dots 1. nodaļā.
Lai varētu izveidot pilnu augsnes raksturojumu, bija nepieciešami arī pārējo augsnes horizontu raksturojošie ķīmiskie rādītāji. Eluviālā jeb E horizonta rādītājus autore ieguva no Kristapa Limanoviča (paraugs nr. 16), EB jeb pārejas horizonta - no Lindas Veckalniņas (paraugs nr. 7), B jeb ieskalošanās horizonta – no Anša Tropa (paraugs nr.2 ), Btg I horizonta – no Alīnas Ševčenko (paraugs nr. 22), Btg II horizonta – no Ulda Mora (paraugs nr. 23), un Btks horizonta – no Zanes Bumbieres (paraugs nr. 14). Ar pilno augsnes raksturojumu var iepazīties darba 2. nodaļā.
Darbā sniegts arī konkrētā augsnes parauga auglības raksturojums un tā izmantošanas iespējas, kā arī aplūkoti iespējamie risinājumi augsnes auglības uzlabošanai un aplūkotas likumsakarības ķīmisko rādītāju sadalījumam pa horizontiem.…