4. Tīrīšanas līdzekļu iedalījums
Tīrīšans līdzekļus galvenokārt iedala pēc to sastāvdaļām. Izšķir organiskos šķīdinātājus, šķīdinātājus saturošos un šķīdinātājus nesaturošos tīrīšanas līdzekļus.
1. Organiskie šķīdinātāji: tie ir vaitspirts, acetons, terpentīns u.c. Šie tīrīšanas līdzekļi likvidē visus šķīdinātājā šķīstošos netīrumus, piemēram, eļļu, taukus, sveķus u.c. ( Izmantojot šķīdinātājus telpas ir labi jāvēdina, jo tīrīšanas līdzekļu smaka ir ļoti nepatīkama).
2. Šķīdinātājus saturošie TL: šķīdinātājus saturošajos līdzekļos ietilpst ūdens, VAV un šķīdinātāji. Tos vienmēr pirms lietošanas atšķaida ar ūdeni. Šādi tīrīšanas līdzekļi ir stiklu tīrāmie līdzekļi. ( Lietojot šos līdzekļus telpas ir labi jāvēdina).
3. Šķīdinātājus nesaturošie TL: šos līdzekļus iedala abrazīvajos un bezabrazīvajos līdzekļos. Ar abrazīvajiem līdzekļiem labi var tīrīt akmens, keramikas, stikla u.c. virsmas.
5. Kopšanas līdzekļi
Kopšanas līdzekļi veic virsmu papildapstrādi. Tie veido aizsargslāni, kas pasargā virsmu no ūdens, netīrumiem, mehāniskās un ķīmiskās iedarbības. Kopšanas līdzekļi uzlabo virsmu spīdumu un krāsu . Tieši šos līdzekļus visbiežāk izmanto konferenču telpu tīrīšanai. Lai pircējam vieglāk būtu izšķirties, kuru no daudzajiem līdzekļiem izvēlēties tīrīšanai, tiek veiktas ķīmisko līdzekļu pārbaudes un salīdzinājumi. Speciālas komisijas nosaka, cik ērti lietotājs var rīkoties ar ražotā līdzekļa iepakojumu, vai tas ir stabils, viegli attaisāms un aiztaisāms, vai izgatavots tā, lai līdzeklis ir viegli dozējams. Tīrīšanas līdzekļi tiek pārbaudīti arī praktiski, vērojot kāds ir tīrīšanas efekts, kāda virsma izskatās pēc nožūšanas, vai šis līdzeklis saudzē virsmu. Tiek pārbaudīta arī iedarbība uz ļoti jūtīgu ādu. Ļoti svarīgs rādītājs arī ir ietekme uz vidi, kādā mērā tiek piesārņoti notekūdeņi u.c. rādītāji.
…