Ķermeņa valoda ir neverbāla komunikācija, ar kuras palīdzību mēs sākam kontaktēt ar apkārtējo pasauli un cilvēkiem, taču ar gadiem verbālā komunikācija to gandrīz izsvītro no mūsu apzinātās rīcības, atstājot to zemapziņas līmenī. Un tādēļ, lai uzzinātu vairāk par sevi un uzlabotu attiecības ar citiem cilvēkiem, šo valodu atkal vajag atcerēties.
Balss tonim, skatienam, pozai un žestiem bieži ir lielāka nozīme, kā vārdiem. Ar vārdiem var apmānīt, bet ķermeņa valoda runā skaidri un atklāti, ja cilvēks to prot izlasīt.
Ķermenis nemelo. Pat tad, kad Jūs cenšaties noslēpt savas jūtas aiz kādas mākslīgas pozas, ķermenis Jūs nodos. Patiesās emocijas atspoguļojas mūsu ķermenī. Visu, ko pārdzīvo dvēsele, ķermenis padara redzamu.
Ķermenim var uzdot jautājumus un pavērot viņa muskuļu atbildi, saņemot atklātu atbildi. izmantojot to , var sākt risināt psiholoģisko problēmu, atbrīvoties no stresa un sliktas fiziskās pašsajūtas.
Saskarsme, arī komunikācija, sazināšanās, saziņa un savstarpēji sakari, ir informācijas (domu, jūtu u.c.) apmaiņa starp diviem vai vairākiem cilvēkiem gan runas, gan žestu veidā. Tā ir ļaužu vai sociālu grupu savstarpēja mijiedarbība. Cilvēku savstarpējam attiecībām ir ļoti nozīmīga loma mūsu dzīvē. Mēs esam saistīti ar citiem cilvēkiem un atkarīgi no viņiem tāpat kā viņi ir atkarīgi no mums. Savstarpējās attiecībās mēs veidojamies par cilvēkiem, jo caur tam tiek apmierinātas mūsu pamat vajadzības. Saskarsmē gandrīz nekas nav mazsvarīgs gan vārdi ,gan darbība ,garastāvoklis, izturēšanās veids, pat mīmika vai klusēšana sniedz informāciju par mums, tomēr mēs nevaram paredzēt kā šo informāciju uztvers citi.