Mana prakses vieta bija Bauskas rajona tiesa. Prakse ilga astoņas kalendārās nedēļas no 2005. gada 30. maija līdz 23. jūlijam.
Prakses mērķis:
Apmeklēt vairākas tiesas sēdes, kurās tiktu izskatītas administratīvo pārkāpumu lietas, civillietas un krimināllietas, un fiksēt visu nozīmīgāko informāciju, kas attiecas uz tiesas sēdes norisi un procesuālo normu piemērošanu, gan arī to, kas attiecas uz konkrēto lietu, tās apstākļiem un materiālo tiesību aspektiem.
Prakses uzdevumi:
1.Novērtēt Bauskas rajona tiesas juridisko statusu, struktūru, darbības veidus;
2.Noskaidrot un izvērtēt, kādas tiesību normas tiek piemērotas Bauskas rajona tiesā;
3.Izstrādāt savus secinājumus un priekšlikumus par Bauskas rajona tiesas darbību.
Latvijas Republikā līdzās likumdošanas un izpildu varai pastāv neatkarīga tiesu vara. Tiesu iekārtu Latvijā nosaka likums „Par tiesu varu” [6.], kurš pieņemts 1992. gada 15. decembrī un stājies spēkā 1993. gada 1. janvārī. Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 82. pantu [5.] un likuma „Par tiesu varu” 1. panta 3. daļu tiesu vara Latvijas Republikā pieder rajonu (pilsētu) tiesām, apgabaltiesām, Augstākajai tiesai un Satversmes tiesai. Rajona tiesa tiek izveidota atbilstoši Latvijas Republikas administratīvi teritoriālajam iedalījumam. Rajona (pilsētu) tiesu izveido rajonā (pilsētā) un pilsētas rajonā. Bauskas rajona tiesa ir valsts institūcija un tā atrodas Zemgales apgabaltiesas darbības rajonā.
Latvijā ir trīspakāpju tiesu sistēma, valstī darbojas 42 tiesas – 35 rajonu (pilsētu) tiesas, 6 apgabaltiesas un Augstākā Tiesa, kas izskata civillietas, krimināllietas un administratīvās lietas. [18.].
…