Intervijas analīze.
Sieviete, intervijas laikā, runāja mierīgi, labprāt stāstīja par sevi. Poza visumā bija atklāta, bet runājot par pirmo vīru uz mirkli sakrustoja rokas. Acu kontakts bija, skatījās atklāti.
Pēc temperamenta sieviete ekstravertais sangviniķis, stipra, līdzsvarota, optimiste.
Krīze sievietei rodas ģimenē, attiecībās ar vīru, pēc bērna piedzimšanas . Faktori, kas izraisīja krīzi bija draudi pazaudēt ģimeni, draudi pazaudēt bērnu, vecmāmiņas miršana, aizvainojums no vīra puses. Radās bailes, trauksme. Pēc šķiršanas un vecmāmiņas miršanas sievietei iestājās kaisle. Viņa izgāja dabīgo krīzes gaitu un notika represija – nobriedušais aizsardzības mehānisms.
Pēc pirmajām dzemdībām ģimenē sieviete jūtās atstumta, kritizēta, nebija drošības sajūtas. Notika regresija, iedarbojās parasimprtiskā NS, notika somatizācija, izpaudās, kā bronhiālās astmas lēkmes. Bailes sajūta sievietei saglabājās arī šobrīd.
Lietojot alkoholu iedarbojās nenobriedušais aizsardzības mehānisms – noliegums, sieviete atsakās pieņemt realitāti.
Pašanalīze.
Ejot pie sievietes uz mājām, bija nedroša sajūta. Kā es varēšu uzdot tiešus, atklātus jautājumus, vai sieviete vēlēsies stāstīt savas dzīves notikumus.
No sākuma bija grūti jautāt , klausīties, vērot neverbālo valodu. Pēc pirmajām jautājumiem es redzēju, ka sieviete grib un labprāt stāsta par sevi. Man palika interesanti, jautājumi rodas paši. Lietoju atklātos un tiešus jautājumus, grūti bija jautāt par jūtām.
Uzskatu, ka man izdevās izveidot labu kontaktu ar sievieti. No intervijas esmu ieguvusi daudz pozitīvo emociju. Esmu vairāk uzzinājusi par sievieti, viņa palika man tuvāka, man rodas kognitīvā empātija.
Labprāt tiktos ar viņu vēlreiz tālākai intervijai. Domāju, ka būtu drošāka, pārliecinātāka veicot interviju.
…