Katram cilvēkam ir fiziskās, sociālās, garīgās (emocionālās) un intelektuālās vajadzības.
Fiziskās vajadzības ietver cilvēka fizioloģiskos procesus, piemēram: elpošanu, ēšanu, asinsrites procesus u.t.t.
Sociālās vajadzības attiecas uz cilvēka mijiedarbību ar apkārtējo sabiedrību, piederības sajūtu vai vajadzību būt mīlētam,
Garīgās vajadzības ir saistītas ar jūtām, ar indivīda dzīves laikā iegūto pieredzi, bailēm, raizēm, prieku, laimi un vientulību,
Intelektuālās vajadzības koncentrējas uz procesiem un domām, tādām kā mācīšanās, izpratne un spēja risināt problēmas.
Māsu palīgam savā praktiskajā darbībā ir jābūt spējīgam noteikt pacienta vajadzības, saprotoši un prasmīgi palīdzēt pacientiem šīs vajadzības nodrošināt.
Piemēram, ja pacients ir pārāk vājš, lai paēstu pats, tad viņš ir jāpabaro, bet, ja viņš nav spējīgs piecelties no gultas, tad jāpalīdz viņam atrast piemērotu nodarbošanos.
Māsu palīga loma ir nodrošināt visas šīs cilvēka pamatvajadzības veicot ikdienas pacienta aprūpi, un ziņot māsai par novērojumiem un veiktajām aprūpes darbībām. Savlaicīga novērojumu paziņošana māsai un ārstam, palīdzēs ne tikai pacientu aprūpes procesā, bet arī ārstēšanas un rehabilitācijas procesā, lai pacients pēc saslimšanas atgūtu maksimālu fizisko, garīgo, profesionālo, sociālo un ekonomisko labklājību.
Pie māsu palīgu pienākumiem pieder arī asistēšana māsām, veicot pacientu veselības uzlabošanu ar visiem no tās izrietošajiem pienākumiem un uzdevumiem.
…